У єврейському кварталі міста Умань зафіксовано випадок антисемітизму та агресії проти правоохоронних органів. Проце пише сайт JewishNews.

Невідома особа обмалювала фасад будівлі, на якому є єврейські написи, свастикою та абревіатурою «A.C.A.B.», що висловлює ворожість до поліції.

Інцидент потрапив на камеру відеоспостереження, і запис було відправлено до місцевої поліції. Наразі офіційна відповідь від правоохоронних органів не надходила.

Відповідно до українського законодавства, використання символіки тоталітарних режимів заборонено і може каратися за статтею 173 частина 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або ж за статтею 436 частина 1 Кримінального кодексу України, де виготовлення, поширення комуністичної і нацистської символіки, а також пропаганда тоталітарних режимів, може каратися позбавленням волі до 5 років.

Громадськість і представники єврейської громади чекають на реакцію правоохоронців та вжиття заходів для забезпечення безпеки та притягнення винних до відповідальності.