Напередодні новорічних свят краєзнавець Борис Юхно розповів, якими ж були головні красуні міста за останні десять років, а також поділився світлинами ялинок ще з радянських часів.

Отож “йолка” по-черкаськи:

2009 рік
Місце черкаського Новоріччя – традиційне, Театральна площа. До слова – а відколи? Будівлю театру відкрили 1 вересня 1965-го, зустріч Нового року-1966 проводили у приміщенні за запрошеннями, а ось 1967-й святкували вже на вулиці. Принаймні, у переддень наступного 1968-го, а семе – 29 грудня 1967 року, “Черкаська правда” повідомляла, що…
“Головну черкаську ялинку, як і завжди, встановлено на площі перед театром. Нині тут клопочуться електрики і оформлювачі, готуючи її святковий наряд, який обіцяє бути особливо мальовничим. Кількасот лампочок новорічної ілюмінації прикрасять ялинку. Спеціалісти виробничого комбінату управління кінофікації виготовили спеціальний пристрій, завдяки якому світло на ялинці “бігатиме” і “переливатиметься”. Гості з лісу – новорічні деревця “вийдуть” на вулиці і площі перед залізничним вокзалом, стадіоном, Рафзаводом. У Першотравневому парку проводитимуться народні гуляння біля ялинки”.
І хоч один раз до цього – ще не традиція, та зрештою, вона нею стала.
Тож зустрічати 2009-й на Театральній розпочали ще 1 грудня 2008-го. Там удруге змонтували 17-метрову збірну ялинку, хоч на “Темпі” каркас для неї виготовили ще мало не “в минулому тисячолітті”. Переваги такої очевидні: висоту можна корегувати від 16 до 22 метрів (тут – менша, на Соборній – вища, та й коштів на прикрашання не завжди є однаково), відповідно й сосонок використовується від 168 до 268.

2010 рік
1 грудня 2009-го, Театральна площа. 70 Дідів Морозів на параді біля 20-метрового збірного дерева, складеного зі 184 звичайних сосонок від метра до трьох заввиш, на придбання яких у місцевому лісництві витрачено усього 6,2 тисячі гривень. Нових іграшок не купували. Розваги та фотосесії – тут і на новорічному ярмарку у безіменному сквері за облрадою.

blank

2011 рік
Щоб мало не було – аж чотири ялинки прикрасили центр Черкас упродовж першої декади грудня. Плюс одна “азотівська” біля ПК “Дружба народів”, де вона завжди. Встановили “символи” на Театральній, у сквері, та уперше – на Соборній площі, двома роками раніше звільненої від Леніна і на майдані ТРЦ “Хрещатик-Сіті”.
Появу окремої “обласної” ялинки пояснили тим, що на канікулах у Черкасах бувають діти з районів, а усім разом на Миколая буде тісно. Трохи дивний аргумент, дотоді ніхто не скаржився, але позаяк обласні культмасовики надумали ще й новорічний ярмарок на площі – то ніби як логічно. Парад Дідів Морозів, лазерне шоу і дискотека – такими стали особливинки ялинки на “Хрещатик-Сіті”.

2012 рік
17-метрову ялинку відкрили 3 грудня на площі перед драмтеатром. На прикраси не витрачалися.

2013 рік
Теж доволі “бюджетний варіант” на старому місці. 173 маленьких деревця стали одним великим, але периметр фасаду театру з новими гірляндами мав значно ефектніший вигляд.

2014 рік
“Одна на всіх”, біля ОДА. 7 січня Черкаська область відзначала 60-річчя, тож основу ялинки “прикрасила” відповідна інформаційна складова. Та загалом, усі пам’ятаємо, було вже не до святкувань, а Київ взагалі без ялинки залишився. Власне, як і вся країна – без головної. Від ювілейної дати мине ще два тижні, і облдержадміністрація “без голови” нагадуватиме Зимовий після штурму. Палатиме сквер, сипатимуться вікна…

blank

2015 рік
Постапоксалісис. Міська та обласна влади “зимовий цикл”, фактично, проігнорували. Кінь і Коза не вразили, на Театральній новорічної ночі було майже порожньо.

2016 рік
5 грудня 2015-го, знову Театральна площа. Ялинка скромна, усього близько 17 метрів заввиш, складена у традиційний для Черкас спосіб із 173 сосонок. А на фоні згорілого драмтеатру – ще й якась футуристична. За що й потрапила до всеукраїнського комунально-новорічного рейтингу як “найпечальніша”.

2017 рік
Ялинка, знову опинившись на Соборній, підросла на 5 метрів та збагатіла мало не на сотню “гілок”. Як для Черкас – відкривали її пізно, аж 17 грудня, зате й прибирали аж у лютому. То через негоду: всі підрозділи “Міськсвітла” ліквідовували наслідки негоди у Лісовому, Дахнівському і Соснівському мікрорайонах.

2018 рік
22-метрову красуню з 268 сосонок збирали-прикрашали на Соборній цілий тиждень і відкрили аж на Святого Миколая. Ура, реабілітація! Тепер за всеукраїнським новорічним рейтингом наша перемогла у номінації “найпухнастіша”. Київська стала найвищою, харківська – найдивнішою, миколаївська – найдорожчою, але наша таки найкрасивішою.

blank