Радіаційна обстановка на Черкащині продовжує залишатись стабільною. Інформують у обласному гідрометцентрі.

У містах, де розташовані метеостанції, впродовж травня 2020 року добові значення радіаційного фону коливались в межах 10–19 мікрорентген за годину (мкр/год). Одноразове значення у 19 мкр/год зафіксували у Черкасах. Найнижчі рівні гамма-фону у 10–11 мкр/год спостерігались у містах Золотоноша (21 день) та Чигирин (13 днів).

За оцінками фахівців діапазон природного фону гамма-випромінення для території України може коливатись у межах 4–25 мкр/год.

Результати досліджень радіоактивності у випаданнях з атмосфери, показали що їх значення можуть залежати від стану атмосфери та погодних умов. Так 21-22 березня після тривалої сухої погоди, під час опадів на поверхню планшету (місце відбору проби) потрапили радіоактивні частинки, що призвело до збільшення сумарної бета активності у випаданнях, у порівнянні з середньо-добою за попередній місяць у 20 раз. Проте, це одноразове підвищення у 6 раз менше допустимих значень і не вплинуло на рівень гамма-фону у повітрі. Результати досліжень за квітень показали, що їх значення стабілізувались і знаходяться у межах значень минулого п’ятирічного періоду.