Наразі ситуація не дає змоги дозволити владі пропуск в Україну додаткової кількості паломників-хасидів, повідомив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

“На сьогодні ситуація не дозволяє нам дозволити пропуск в Україну додаткової кількості хасидів, зокрема тих паломників, які на сьогодні зібралися на кордоні з Білоруссю. Ми постійно проводимо спільно з колегами з інших відомств роз’яснювальну роботу, і реакція, в принципі, є досить адекватною. Ми не фіксуємо значних порушень громадського порядку”, – сказав Єнін в ефірі телеканалу “Україна 24” у середу, пише “Інтерфакс Україна”.

Заступник глави МЗС України наголосив, що “на сьогодні ми керуємося передусім тими нормативними документами, які затверджені урядом, і національними інтересами України”.

За словами Єніна, наразі ситуація перебуває під контролем компетентних органів державної влади, а в Умані вживають “надзвичайно ретельних заходів з метою максимального гарантування безпеки тих паломників, які все-таки прибули до введення заборони на в’їзд в Україну”.

“Їх буде забезпечено відповідним харчуванням, медичним забезпеченням. Буде зведено до мінімуму контакти з місцевим населенням, планується проведення додаткового тестування з тим, щоб заспокоїти місцеве населення і переконати його в тому, що на сьогодні всі можливі заходи (запобігання – ІФ) поширенню COVID-19 на цьому етапі вжиті”, – пояснив заступник міністра.

Нагадаємо, кілька сотень хасидів, що спробували в’їхати до України через Білорусь, заблокували пункт пропуску «Нові Яриловичі», оскільки українські прикордонники їх не пропустили через заборону в’їзду іноземцям через пандемію Covid-19. Що так буде, паломники були попереджені.