Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу звернувся до хасидів із закликом утриматися від традиційного паломництва до українського міста Умань під час свята Рош га-Шана – єврейського нового року. Очільник ізраїльського уряду переклав на самих паломників відповідальність за безпеку під час поїздки в Україну. Про це з посиланням на ізраїльські ЗМІ пише gazeta.ua.

“Громадяни Ізраїлю, які їдуть в Україну, повинні нести особисту відповідальність за свої поїздки. Не завжди нас Бог оберігав, ні на європейській землі, ні на українській” , – заявив Нетаньягу на засіданні уряду.

За словами ізраїльського прем’єра, в Ізраїлі, коли вороги запускають ракети, ізраїльтяни прямують до укриття, “а там укриттів немає”.

Він зауважив, що в нещодавній розмові з президентом Володимиром Зеленським український лідер наголосив, що місто Умань не може захистити великий наплив туристів.

Водночас уряд Ізраїлю доручив міністру у справах Єрусалиму та єврейської традиції Меїру Порушу розробити програму допомоги ізраїльтянам, які прямують до Умані, і виділив на неї 4 млн шекелів (близько $1 млн).

Програма передбачає створення центрів регулювання черг на кордоні, надання допомоги у прискоренні перевірок безпеки за погодженням із владою та службами безпеки України, проведення роз’яснювальної роботи з паломниками, створення штабу з надзвичайних ситуацій.