В стінах КП «Черкасиводоканал» відбулося відкрите обговорення проекту постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Черкасиводоканал» на 2019 рік.

У заході прийняли участь начальник сектору НКРЕКП в Черкаській області Анатолій Черемис, заступник міського голови Максим Скорик, директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко та представники громади.

Під час презентації начальник планово-економічного відділу КП «Черкасиводоканал» Олександр Шевченко детально розповів про найбільші статті витрат, які вплинули на зміну тарифів.

«Тарифи, що були введені в дію з 1 квітня цього року не відшкодовують фактичних витрат нашого підприємства. Вони не покривають в повній мірі такі складові як реагенти, електроенергію, заробітну плату, обслуговування підвищувальних насосів холодної води та інші. Крім того діючі тарифи не забезпечують можливості повернення основної суми субкредиту, за рахунок чого впроваджується соціально та екологічно важливий проект «Розвиток міської інфраструктури 2». Для досягнення беззбиткової діяльності ми подали до нацкомісії актуалізовані розрахунки та очікуємо на коригування тарифів. За нашими підрахунками вартість централізованого водопостачання та водовідведення необхідно змінити на 18%. Проте, НКРЕКП прийнято зміни лише на 5%», – повідомив Олександр Шевченко.

Незважаючи на чергове коригування, нацрегулятор так і не врахував усі подані розрахунки, відповідно, після введення в дію скоригованих тарифів підприємство продовжуватиме нести збитки та накопичувати борги.

Наразі очікується прийняття постанови НКРЕКП щодо встановлення скорегованих тарифів на 2019 рік.