Близько тисячі містян, курсантів та школярів зібралися сьогодні на Соборній площі Черкас на підняття прапору Військово-морських сил України. Таким чином черкащани висловлюють підтримку 24-м українським морякам захопленим після обстрілу військами Росії їх катерів у Чорному морі.

 – Сьогодні весь український народ і світова спільнота пильно спостерігають за українськими моряками, яких війська Російської Федерації обстріляли в Керченській протоці, а потім віроломно захопили.

Російська Федерація ще раз продемонструвала всьому світу, що не зважатиме на жодні міжнародні договори, на жодні угоди чи домовленості – ця держава розуміє і сприймає лише мову сили. Цього разу вона напала відкрито, не ховаючись за усілякими «зеленими чоловічками» чи «народним ополченієм».

Сьогодні в полоні російських силовиків знаходиться 24 українських моряки, троє з яких поранені.

Двоє з захоплених моряків – це наші з вами земляки вихідці з Черкащини.

Капітан “Яни Капу” 23-річний Олег Мельничук зі Сміли та старшина броньованого артилерійського катеру “Нікополь” 24-річний Владислав Костишин із Христинівки.

blank

Наші хлопці дали гідну відсіч нападникам, навіть у суді відмовившись спілкуватись мовою агресорів, вимагаючи перекладача. Вони – наші новітні Герої, приклад для всіх нас, як треба любити і захищати свою державу, міцно триматись за свої переконання і принципи.

Знайте ви не одні – не покинуті на призволяще, вся Україна з вами, ми  боремось за ваше звільнення, за ваше повернення додому.

І я вірю, що ми примусимо агресора повернути наших хлопців додому, – зазначив голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець.