Днями Національний університет біоресурсів і природокористування України відзначив свій 125-ти річний ювілей з дня заснування. Привітати зі святом до університету з’їхались випускники – представники енергетичних компаній та інших галузей. Урочисто відкрили навчальний полігон «розумних» електромереж та провели ярмарку вакансій для студентів університету.

Участь у відзначенні ювілею взяли і представники ПАТ «Черкасиобленерго», оскільки нині у Товаристві успішно працюють понад 110 осіб, які закінчили цей навчальний заклад.

blankПривітали колектив та гостей заходу ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, директор Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження Віктор Каплун. Вони зауважили, що незважаючи на воєнний стан в країні, енергетики міцно тримають тил а науковці докладають максимум зусиль, аби якісно підготувати фахівців галузі.

blank– Щиро вітаю з ювілеєм заснування університету усіх присутніх. Дуже приємно, що наш університет успішно функціонує незважаючи на складні часи в крані, розвивається та примножує здобутки. Я вдячний усім, хто докладає зусиль як для розвитку навчального закладу, так і для розвитку галузей, які тут присутні,- звернувся з вітальним словом Станіслав Ніколаєнко.

blankПривітав рідну альма-матер від імені голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат. З теплом в душі та вдячністю за набуті знання він пригадав роки навчання в цьому університеті, зокрема у навчально-науковому інституті енергетики, автоматики і енергозбереження.

blank– Дуже приємно, що сьогодні нам вдалося завітати в стіни рідного університету. Приємно бачити тут студентів, викладачів, випускників різних років, друзів та партнерів навчального закладу. Маю честь привітати всіх вас від імені голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука. Бажаю усім міцного здоров’я, студентам – успіхів у навчанні, викладачам – вдячних студентів, всім нам миру, перемоги, і подальшого розвитку енергетики,- зазначив Дмитро Галат.

blank Про важливість якісної підготовки спеціалістів енергетики наголосила і директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч. Вона також привітала навчальний заклад з ювілейною датою.

blank – Ми щасливі, що такий чудовий заклад має відношення і до нашого підприємства також. Тому що більше 110 осіб керівників та інших працівників нашого Товариства є випускниками Національного університету біоресурсів і природокористування України. Наш колектив вітає усіх з цією чудовою датою. Війна, яка зараз триває в нашій країні, показала, на скільки важлива енергетична галузь в нашому житті. І дуже важливо, щоб наш університет, ювілей якого ми зараз відзначаємо, і надалі готував таких гарних спеціалістів, які будуть розбудовувати нашу енергетичну галузь, будуватимуть нашу країну і вестимуть її вперед до світлого майбуття, – розповіла Надія Братаніч.

blank В рамках заходу презентували новий навчальний полігон «розумних» електромереж.

blank Це сучасна технологія для управління надійністю регіональних енергосистем, яка реалізує концепцію «розумних» мереж, йшлося під час відкриття.

blank А також роботодавці енергетичних компаній розгорнули ярмарок вакансій для випускників та студентів навчального закладу. Аби ознайомити студентів з роботою енергетиків, колектив ПАТ «Черкасиобленерго» представив студентам електротехнічну лабораторію. Директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч, директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат, директор Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Трохимець та майстер служби ізоляції та захисту від перенапруг ПАТ «Черкасиобленерго» Іван Гуриненко поспілкувались з молодими фахівцями та відповіли на усі їх запитання.

blank– Ми приїхали на базі нашої електротехнічної лабораторії служби ізоляції та захисту від перенапруг ПАТ «Черкасиобленерго», адже майбутні фахівці-енергетики повинні розуміти, що надійна експлуатація обладнання, монтаж – це запорука надійної успішної роботи нашої енергосистеми. Енергетика розвивається, постають нові виклики і нові проблеми, тож сьогодні дуже важливо передати досвід молодому поколінню,- зауважив Дмитро Галат.

blankПро важливість практичних навичок окрім теоретичних знань наголосила студентам директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.

blank– У вас буде в підпорядкуванні персонал і ви повинні правильно організувати їхню роботу, забезпечити виконання тих завдань, які належать до охорони праці. Щоб все це виконати якісно, потрібна дієва практика. Знання, які ви отримуєте у навчальному закладі – це дуже добре, але звичайно, їх треба буде підтвердити і практично, – зауважила Надія Братаніч, – Тому наша компанія докладає максимум зусиль, аби наш працівник був озброєний знаннями, практичними навичками, мав комфортні умови праці, адже наш працівник – це найбільша цінність підприємства.

blankБезпосередньо з тим, як працює електротехнічна лабораторія, ознайомив гостей майстер служби ізоляції та захисту від перенапруг ПАТ «Черкасиобленерго» Іван Гуриненко. Він також є випускником цього навчального закладу.

blank– У 2014 році я закінчив цей університет. Як випускник я був радий побачити своїх викладачів, дипломних керівників. Ми приїхали сюди з електролабораторією, показали її нашим потенційним майбутнім колегам. Студенти були в захваті від цього, доторкнулися до спецтехніки, яка працює. Ми показали, чим займаємося і як саме допомагаємо нашій країні бути зі стабільною електроенергією,- поділився враженнями Іван Гуриненко.

blankВідзначив важливість таких ярмарків вакансій завідувач кафедри електропостачання ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Олександр Гай. Він неодноразово приїздив до ПАТ «Черкасиобленерго», аби перейняти досвід та передати його студентам.

blank– Хочу подякувати ПАТ «Черкасиобленерго» за те, що вони привезли таку гарну експозицію, за те, що дуже плідно співпрацюють з нами, запрошують на стажування студентів та викладачів. Дуже корисно було для студентів ознайомитися з роботою електролабораторії. Я викладаю курс «Техніка високих напруг», тож саме ті процеси, які мають виконуватись на виробництві, студенти побачили тут. Я бачив зацікавлені очі студентів, їх креативні запитання, тож переконаний, що ПАТ «Черкасиобленерго» надали дуже фахову консультацію як студентам, так і викладачам,- підсумував Олександр Гай.

blankУ ПАТ «Черкасиобленерго» зазначають, що спільнота науковців та роботодавців мають тримати тісний зв’язок, адже лише так можна підготувати хороших спеціалістів, особливо у галузі енергетики, яка є ключовою у розвиткові економіки країни.