Трьох черкащанок – Світлану Геращенко, Тамару Баранецьку та Ольгу Литвиненко, які побороли рак молочної залози, хвороба застала зненацька. Вони не здалися й подолали її. Із нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози Суспільне Черкаси зібрало три історії одужання та віри.

Черкащанка Світлана Геращенко розповіла, що про рак молочної залози, дізналася у тридцять сім років. Випадково на медогляді виявили ущільнення, тоді запропонували обстежитися. Все закінчилося в операційній. Операція була вдалою. Із того часу минуло дванадцять років. Нині Світлана Геращенко жінка має двох онуків і бачить натхнення у природі та паломницьких подорожах. Жінка вважає, що побороти цю хворобу можна, варто не зволікати та не боятися діагнозу.

“Життя чудове і воно продовжується. Якщо людина постійно нервує, думає, що буде погано і вже кінець, то мозок отримує це завдання, на цьому дійсно кінець. Якщо мозок отримує сигнал – все добре і це просто чергова перешкода, яку треба побороти та йти далі – вони подолають хворобу та йдуть далі,”– розповіла пані Світлана.

Тамара Баранецька та Ольга Литвиненко – ті, хто надихають таких жінок, як Світлана, боротись з хворобою та жити повноцінно.

Пані Тамара понад 10 років очолює громадську обласну організацію “Я не сама”. Вона не з розповідей знає, що відчувають жінки, тому що двадцять років тому поборола рак молочної залози:

“Я була налаштована лікуватися. Я знала, що все повинно бути добре. Я свою сім’ю заспокоювала, я їх підтримувала, а вони мене підтримували. Я вселяла у них віру, що лікарі допоможуть”.

Черкащанка Ольга Литвиненко вважає, що діагноз “рак” – не найстрашніше що може бути в житті. І якщо вже потрапили в лікарню й зробили операцію – значить вам даний шанс, щоб ви жили далі.

Лікар-мамолог П’ятого черкаського міського центру медико-санітарної допомоги Ігор Поторжанський розповів, що спадковість, хвороби репродуктивної сфери, гормональні порушення – те, що може вплинути на новоутворення в молочній залозі. За словами лікаря, особливо уважними мають бути жінки після 45 років і проходити обстеження раз в рік.

Зі слів Ігоря Поторжанського, хворобу подолати можна, якщо не зволікати та вчасно звернутися до лікаря.