Сьогодні рівно три місяці, як Будинок культури імені Івана Кулика, що на вулиці Благовісній, 170, змінив свій профіль і став місцем прихистку для людей, котрі їдуть до Черкас із-під обстрілів. У перші дні війни за ініціативи міського голови Черкас Анатолій Бондаренка тут створили Гуманітарний центр, в якому допомагають переселенцям речами першої необхідності, підтримують, координують їх розселення тощо. Курує роботу центру заступниця міського голови Марина Гаркава. Інформує пресслужба Черкаської міської ради.
За цей період Гуманітарний центр ЧМР, якому доводилося в певні періоди працювати без перерви, двадцять чотири години на добу та сім днів на тиждень, – прийняв 21 000 людей із місць активних бойових дій. Багато з них приїжджали з дітьми, дехто навіть без змінного одягу, не маючи тут навіть знайомих, тож усі Черкаси об’єдналися, щоби допомогти їм.
За три місяці роботи в Гуманітарному центрі Черкаської міської ради видали 100 тонн продуктів харчування людям, які потребували цього, ще по 50 тисяч одиниць одягу, гігієни та ліків, 450 транспортних засобів для дітей і осіб з інвалідністю. Черкаські волонтери стали надійним тилом для переселенців: допомагаючи оговтатися від жахів війни провели 19 подій для моральної та психологічної підтримки.
Підтримують тут і захисників, які мужньо тримають оборону з ворогом: у Гуманітарному центрі плели маскувальні сітки (їх виготовили близько 1 150 кв.м.) й кікімори (77 одиниць), на фронт воїнам передали 11 000 власноруч виготовлених енергетичних батончиків.
За три місяці роботи в умовах повномасштабного вторгнення волонтерам Гуманітарного центру вдалося налагодити міжнародні зв’язки та залучити сім тисяч доларів допомоги від благодійного фонду «Нова Україна» (США). Ці кошти спрямували на закупівлю дефіцитних груп товарів.
Малюнки дітей-переселенців, які створені в перші години перебування в Черкасах після втечі від обстрілів, об’єднали у спеціальну тематичну виставку “Війна очима дітей”, і показують не тільки в Україні, а й на міжнародних локаціях. Наразі є домовленості з Польщею, Ізраїлем, Францією та Італією.
Гуманітарний центр об’єднав різних за віком та досвідом людей. Та всі вони мобілізувалися й працюють для перемоги України: майже 150 волонтерів, зокрема, й посадовців.
Це колосальна й відповідальна робота, яка потребує емоційної стійкості та сили волі. Саме такі люди щодня зустрічають українців із тих регіонів, які найбільше постраждали від російського агресора.
У кожного своя зброя, свої завдання та спільна мета – і тільки разом ми можемо перемогти підступного та цинічного ворога.
КОМЕНТАРІ
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 2 days ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 4 weeks ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 4 weeks ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago