Черкаські аграрії не можуть зібрати пшеницю. Постійно заважають щоденні дощі. Але попри погодні умови аграрії планують зібрати рекордний урожай яблук, кукурудзи та соняшнику, пише “Gazeta.ua”.

– Дощі ллють щодня, – розповідає фермер із села Лісове Тальнівського району Михайло Глийовий. – Не дають зібрати пшеницю, ячмінь і горох. Горох уже лопається і псується. Якщо ще й подує вітер і колоски почнуть битися один об одного – обсиплеться й будуть великі втрати. Плюс страждає якість урожаю – з кожним дощем у зерні зменшується кількість клейковини.

– Добре, що дощ іде не суцільною смугою, а місцями, – зазначив начальник Управління агропромислового розвитку Тальнівської райдержадміністрації Віталій Захарчук. – Техніку виводимо до поля за найменшої нагоди. Урожай ранніх зернових непоганий – пшениця в середньому дає по 51 центнеру з гектара. Сподіваємося, що з суботи, 28 липня, дощі припиняться.

Водночас велика вологість і висока температура сприяють росту пізніх культур.

– Погода ідеальна для кукурудзи, сої, соняшнику, – розповідає фермер Микола Булатецький із Черкас.  – Є достатньо вологи, в період вегетації не було палючого сонця й тривалого похолодання. Очікую, що цьогорічна кукурудза дасть рекордний урожай. Принаймні я сподіваюся отримати від 100 до 120 центнерів із гектара. Навіть шкідника-метелика не було. Інша справа, що під час збору врожаю почнуться брудні ігри на ринку: колапс на приймальних пунктах, де треба сушити кукурудзу, затримка вагонів. Мафія не дає “Нібулону” поглибити русло Дніпра й почати транспортувати кукурудзу баржами.

Рекордний урожай кукурудзи й соняшнику очікує і Михайло Глийовий.

– Думаю, що матимемо рекордну кількість кукурудзи, – каже Михайло Степанович. – Те саме стосується і соняшнику.

Агроном Василь Меленчук із Уманського району стверджує, що зараз вигідно сіяти ріпак:

– Він ніколи у нас не вдавався, але, схоже, цей рік буде дуже сприятливим.

Василь Олександрович каже, що погода сприяє гарному врожаєві фруктів:

– Вал яблук теж буде дуже великий. Найкращий за останні роки. Те саме стосується груш. Що приємно – дуже багато на деревах генеративних бруньок. Генеративні – це такі бруньки, з яких весною розвивається квітка. Вегетативна – листя. Так от: попри великий урожай яблук і груш на деревах багато генеративних бруньок. А це значить, що наступного року дерева не відпочиватимуть, а знову рясно вродять. Єдиний мінус погоди – вологість сприяє розвитку хвороб. Рослини треба вчасно обробляти проти шкідників.

–  Такого врожаю яблук, як ми матимемо цього року ще ніколи не було, – каже фермер Микола Олійник із села Шевченкове Звенигородського району. – Зараз із острахом дивлюся на кожну хмаринку. Якби тільки не було граду! Тоді матиму 40-45 тонн яблук із гектара саду. Порівняйте із радянськими часами: тоді сади давали 19 тонн щонайбільше. Це просто диво, що вдалося виростити цього року. Звісно, ціни не буде. Білоруси, які в себе яблук майже не вирощують, розібрали суть бізнесу. Раніше за кілограм гарних яблук вони платили 25-28 гривень і все згодом експортували в Росію. А цієї весни вже платили лише по 15 гривень. Що цікаво, мають прибутки, фактично, нічого не докладаючи, адже російський ринок для нас закритий.