Підтримка учасників АТО, як і раніше, залишається одним із першочергових завдань в області. В цьому питанні важливим є системний підхід. Тож об’єднуються зусилля як державних структур, так і спілок самих бійців, аби допомога була максимально адресною. Для цього реалізується низка програм та проектів.

– Зауважу, в області нині офіційно зареєстровано майже 9,5 тисяч учасників бойових дій та понад 500 інвалідів війни. Окрім того, маємо на сьогодні 269 осіб у статусі члена сім’ї загиблого. У межах обласної комплексної програми «Турбота» ми змогли надати матеріальну допомогу більше 2,5 тисячам учасників АТО на 1,3 мільйони гривень, а також майже 1,3 тисячі членам сімей – на близько 400 тисяч гривень. Одноразову допомогу в 50 тисяч гривень виплатили 4 родинам загиблих, — повідомив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Оздоровлення бійців, психологічна реабілітація

Цього року з держбюджету Черкаської області виділили більше 700 тис. грн на психологічну реабілітацію атовців, а ще майже 1 млн грн – на професійну адаптацію.

– Маємо на сьогодні відповідно 33 та 85 бійців, які отримали такі послуги. Оздоровлення військових у санаторно-курортних закладах не втрачає актуальності. 2,5 мільйони гривень передбачила Черкащині держава. 116 жителів регіону вже оздоровились у лікувальних закладах країни. Між тим є можливість одержати оздоровчі послуги й у місцевому санаторії на умовах співфінансування. На це з обласного бюджету виділили 600 тисяч гривень та вже розподілили більше половини коштів на придбання путівок, — розповів Віталій Коваль.

Медичне забезпечення

Бійці і нині мають змогу пролікуватися в Центрі реабілітації учасників АТО, що на базі обласного госпіталю. Таких уже 900 на сьогодні. Між тим, у медзакладах Черкащини лікарі провели майже півтори сотні курсів стаціонарного лікування військових.

Є змога одержати й послуги з пільгового зубопротезування. Кошти на це передбачають у місцевих бюджетах. І натепер майже 2 сотні бійців пройшли таке лікування.

Оздоровлення дітей АТОвців

В області особливу увагу приділяємо дітям пільгових категорій, зокрема атовців. Цього року вдалося оздоровити близько 3 тисяч дітлахів цієї категорії, а також 38 дітей, батьки яких загинули під час військових дій на Сході країни. У таборах, поміж яких і військово-патріотичні, для дітей організовували виховні заходи, зустрічі з військовими, учасниками АТО. Вони на добровільних засадах працювали з таборянами.

Поліпшення житлових умов родин бійців

Цього року Черкащині виділили 32 млн грн, відповідно до 719-ї Постанови КМУ, для виплати грошової компенсації АТОвцям на придбання нового помешкання. У переліку одержувачів – 35 бійців з інвалідністю І-ІІ групи та сім’ї загиблих учасників АТО.

– Торік, зауважу, на обліку перебувало 34 бійці. Усі вони одержали грошову компенсацію й відповідно придбали квартири, — наголосив Віталій Володимирович.
Окрім цього, вже 33 черкащанини скористались вигідними умовами обласної програми кредитування житла. На її реалізацію цього року з обласного та місцевих бюджетів передбачили близько 14 млн грн. Кількість же бажаючих взяти кредит зростає. На сьогодні таких уже близько 200.

Земельні ділянки для бійців

Все більше бійців одержують земельні ділянки. Головне управління Держгеокадастру в області видало накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою вже більше 7,5 тисячам бажаючих. У цілому їх в області більше 13 тисяч. Отримали ж у власність земельні площі близько 6 тисяч військових. А це понад 10 тис. га.

Зайнятість військових

Водночас із працевлаштуванням бійцям допомагає обласна служба зайнятості. Лише за період цього року 270 осіб знайшли роботу. Загалом же за сприяння служби вдалося працевлаштуватись майже 1,8 тисячі осіб. А ще 136 змогли відкрити власну справу, частину забезпечили тимчасовою зайнятістю та професійним навчанням.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня відбулось розширене засідання Центру допомоги учасникам АТО. Під час нього розглянули низку актуальних питань щодо підтримки бійців. У засіданні взяли участь керівники департаментів та управлінь ОДА, заступники голів районних державних адміністрацій та міських рад, служби зайнятості, районних і міських центрів допомоги учасникам АТО та громадськості, безпосередньо бійці.

За інформацією Черкаської ОДА