Завершився термін прийому проектів для участь у конкурсі «Громадський бюджет», що стартував 27 серпня. Повідомляють у Канівській міській раді.


Загалом до управління економічного розвитку було подано 15 проектів на суму 1 839 372 грн. З них: 5 великих проектів – на загальну суму 1 340 500 грн.; 10 мікро-проектів – на загальну суму 498 872 грн.

За категоріями 33% серед поданих проектів стосуються розвитку спорту в Каневі. Це, зокрема, проекти: «Кондиціонер для СК «Івазар» (автор – Інна Безкоровайна), що передбачає придбання в спортклуб «Івазар» системи кондиціонування; «Скейт-парк» (автор – Михайло Бичук), пропонує встановити на набережній Дніпра спеціально облаштованого спортивного майданчика для тренувань в таких видах молодіжного спорту як скейтборд, ролики, велосипеди, самокати тощо; «Друге дихання спортивного клубу «Спарта» (автор – Станіслав Маланчев) – встановлення в приміщеннях спортивного клубу вентиляційного обладнання; «Належні умови для тренування спортсменів СК «Атлант» (автор – Максим Мокровольський) – пропонує оновити в клубі вікна, двері та придбати нове спортивне обладнання;  «Гирьовий спорт для всіх» (автор – Микола Козин) – придбання обладнання та інвентарю для розвитку в місті гирьового спорту.

27% проектів «Громадського бюджету», які подали цього року канівці, стосуються покращення в галузі комунального господарства, а саме: «Канівський пляж» (автор – Володимир Олексюк) – пропонує облаштувати міську пляжну зону на березі Дніпра; «Благоустрій міського кладовища» (автор – Василь Тулін) – передбачає упорядкування центрального кладовища міста; «Громадський туалет на площі Шевченка» (автор – Олександр Коляда) – має на меті встановлення на площі Шевченка (р-н вечірнього ринку) модульного туалету та підключення його до центральної водоканалізаційної мережі міста; «Дитячо-спортивний майданчик в сквері «Міст-побратимів»» (автор – Михайло Майстренко) – ініціатори пропонують в сквері «Міст-побратимів», що по вулиці Енергетиків, облаштувати дитячий майданчик, майданчик для пляжного волейболу та настільного тенісу.

20% ініціатив містян стосуються розвитку культури і туризму. Так, автор Яків Прогнімак пропонує реалізувати проект «Живі картини – «Доба Шевченка», що передбачає встановлення малих архітектурних форм для підвищення інформованості канівців та гостей міста про туристичні об’єкти, пов’язані з Шевченком та козацькою добою; Артем Яценко – автор проекту «Канівщина з пташиного польоту» ініціює придбання спеціального обладнання для проведення аерозйомки місцевих краєвидів та святкових масових заходів, що дасть змогу якісно й ефектно проводити промоцію рідного міста; Анастасія Настичук пропонує проект «Відновлення зони відпочинку «Змійка» в районі будинку 15 по вул.Героїв Дніпра», що передбачає проведення робіт для відновлення цієї зони відпочинку.

По 1% набрали проекти в галузі «Безпека та громадський порядок», «Навколишнє середовище» та категорія «Інше». Так, проект Валентини Павленко «Місто – дітям» передбачає створення паркової зони відпочинку в мікрорайоні Костянець; проект Антоніни Малєни «Регулювання чисельності безпритульних тварин в Каневі» має на меті проведення робіт із стерилізації безпритульних тварин; Олег Підгірний – автор проекту «Освітлення території стадіону ЗОШ №4», мета якого – покращити умови для занять фізичною культурою мешканців мікрорайону в вечірні години, охопити більше мешканців для занять фізичною культурою.

Наразі до 2 листопада ц.р. триває наступний етап – розгляд ідей, протягом якого спеціальна комісія розглядатиме всі проекти, опісля чого з 12 листопада ц.р. стартує голосування за проекти Громадського бюджету, яке триватиме до 27 листопада ц.р.

Нагадаємо, загальний бюджет конкурсу становитиме 450 тис. грн. Малі проекти – до 50 тис.грн., великі – від 50 до 300 тис.грн.