Як розповів у коментарі для сайту “Про все” начальник управління транспорту ЧМР Віталій Москаленко, подовження роботи громадського транспорту в Черкасах розпочалося ще з минулого тижня. В цілому, автобуси зараз їздять на годину-півтори довше.

– Роботу громадського транспорту в Черкасах уже продовжили. Якщо перевізники мають таку змогу, то працюють довше. Наприклад, в автобуса №36 останнє відправлення від алеї Путейка о 21:30. А якщо раніше автобус №24 працював до 19 години, то зараз в нього останнє відправлення з автовокзалу о 20:30, автобус №8 тепер має останнє відправлення о 20 годині з вулиці Сурікова, – розповідає Москаленко.

Окрім подовження часу роботи, додалися також рейси, які раніше не працювали.

– У нас виїхала одна машина на маршрут №12, три машини на маршрут №7, на цьому тижні також має виїхати один автобус на маршрут №27. Хоч по одній машині за можливості просимо перевізників випустити. Багато водіїв автобусів пішли захищати Батьківщину, тому забезпечити належну роботу як раніше, підприємство, на жаль, не може. До воєнного часу у нас було близько 200 автобусів, зараз – трохи більше 100.

Також перевізникам дали вказівку за можливості подовжувати час роботи та інформувати про це управління.

– Зараз трохи поліпшилася ситуація з дизелем, хоч він і не дешевий, але вже можна заправитися без черги. Тому працюємо в цьому напрямку. Але пообіцяти, що всі маршрути автобусів працюватимуть до 22 години – не можемо. Тому що перевізникам і водіям теж потрібно встигнути дістатися додому до початку комендантської години. Проблема є також в тому, що багато водії не є жителями Черкас, їм потрібно виїхати і в Дубіївку, і в Мошни тощо. Але до 20:00-21:00, я думаю, найближчим часом всі маршрути запрацюють, – каже начальник управління транспорту.

За його словами, останні рейси тролейбусів зараз виконуються як і до воєнного часу, згідно з розкладом на зупинках. Наприклад, у тролейбуса 1/1А останнє відправлення з “Аврори” о 20:28, а останній приїздить туди о 21:09.

Нагадаємо, комендантська година на Черкащині розпочинається о 23:00 та триває до 5 години ранку.