У Черкаській міській інфекційній лікарні зараз знаходиться 41 пацієнт, з них – 7 дітей. Про це піовідомляє директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник. 

“З грипом 4 (1 дитина), пневмоній 8 (2 дітей). Підозра на коронавірус – 2 дорослих”, – інформує Стадник.

Утім, Стадника засмучує, що не всі у владі ставляться серйозно до загрози епідемії.

“Вчорашній день залишив двояке відчуття. Жирну крапку у цьому відчутті поставила новина про те, що на Тернопільщині захворіло на коронавірус чотири лікарі. Перша половина дня починалась оптимістично – появились в лабораторному центрі тести для ПЛР. Оптимізму додало те, що до міської влади прийшли бізнесмени, серйозні люди бізнесу, які сказали, що готові тратити свої гроші на допомогу медицині. Перше запитання, яке було до мене: у вас є потреба, що потрібно закладам? Так, відповів я, потреба 150 млн. грн., але найперше – захистити медиків. Люди бізнесу швидко створили Фонд і наглядову раду, яка буде слідкувати за рухом коштів. Далі почались неприємності. Повідомили, про те, що везуть вагітну з підозрою на коронавірус в наш пологовий будинок. Я просив відвезти в обласний заклад, тому що в пологовому будинку не вистачає поки що засобів захисту. Але привезли. А потім був сором. Я прийшов на виконком із потребою. Не 150 млн, а лише майже 10 млн. Пообіцяли дати 5 млн. Але пізніше…” – ділиться розчаруванням Стадник.

У той же час міський голова Черкас Анатолій Бондаренко запевняє, що медики міста готові надавати допомогу всім, хто її потребує.

“Нагадаю, учора в нашу область надійшло 5000 тестів для лабораторної діагностики ПЛР в діагностичному державному центрі. Лікарі планують протестувати всіх хворих із пневмонією, які нині перебувають у лікарнях, на коронавірус. Результат такого аналізу буде відомий уже через 5 годин. Для подальшого зберігання позитивної тенденції прошу всіх сумлінно дотримуватися правил карантину, який продовжили до 24 квітня, і пам’ятати, що зараз саме від цього буде залежати, наскільки успішно ми подолаємо цю епідемію”, – звертається до громади Анатолій Бондаренко.

У той же час голова Черкаської ОДА Роман Боднар наголошує, що цільове тестування груп ризику на коронавірус розпочалося від учора.

“Його проводитимуть в Черкаському обласному лабораторному центрі. Цільові група: ті, хто прибув з-за кордону та перебувають на самоізоляції; хворі на пневмонію; із ознаками ГРВІ; особи, які контактували із хворими на коронавірус. На сьогодні маємо в області достатньо тест-систем, аби розпочати таке цільове тестування. Потужності лабораторії обласного лабораторного центру МОЗ України – 300-400 тестувань за добу.  Таким чином ми зменшимо ризики поширення коронавірусної інфекції. Чому це потрібно тим, хто самоізолювався після повернення з-за кордону? Якщо тест ПЛР негативний – можна буде не чекати 14 днів. Хворих і надалі будемо госпіталізувати, а ті, хто чекатиме на результат тесту, – перебуватимуть у визначених місцях обсервації. Як буде відбуватися тестування у сільській місцевості?  Пункти тестування передбачили: стаціонарні – на базі кабінетів інфекційних захворювань поліклінік та міських лікарень; пересувні (для сільської місцевості працюватимуть мобільні бригади)”, – деталізує процес тестування Боднар.