Сьогодні в Черкасах зчинився ґвалт про нібито рейдерське захоплення місцевого провладного телеканалу. Деякі ЗМІ писали, що йдеться про тиск на представників засобів масової інформації та на свободу слова.

“Поліція під вигаданим приводом, а саме, рішенням суду 2012 року, яке вже давно було оскаржене і втратило чинність, про розірвання договору оренди, намагалася вдертись до приміщення єдиного в місті опозиційного телеканалу. Як виявилось, окрім рішення суду, у них була заява місцевого депутата БПП, Радуцького”, – зазначив журналіст “Антени” і керівник Нацкорпусу Дмитро Кухарчук в коментарі “Про головне”.

На місце прибув міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, оскільки телеканал – повністю його підтримує. Мер повідомив, що Черкаська міська рада в змозі самостійно розібратися у ситуації, яка склалася з орендою приміщення телеканалу. За його словами, вже створена комісія, яка займається службовим розслідуванням цього питання.

Команда мера в один голос заявила – це черговий напад “продажних прокурорів”, що, нагадаємо, розслідують низку кримінальних проваджень по “казнокрадству” команди Анатолія Бондаренка, та підступи “падлючої опозиції”, яка про ці хронічні бюджетні закоси кричить на кожному розі.

Утім, насправді ситуація набагато банальніша: як стверджували неодноразово депутати на сесіях міськради, орендар приміщення просто не платить за нього орендну плату, бо договір з ним – розірвано через суд. З цього приводу міська рада навіть намагалась прийняти окреме рішення про виселення недобросовісного орендаря і зверталась у всі можливі органи.

Приблизно про те саме говорять і самі правоохоронці.

Як офіційно повідомляє прес-служба Нацполіції, цитуємо, “дійсно, сьогодні в рамках кримінального провадження до приміщення, яке знаходиться в центрі міста Черкаси та яке належить міській раді, прибув працівник слідчого підрозділу з метою проведення його огляду. Дане кримінальне провадження було відкрито за статтею 382 Кримінального кодексу України за фактом невиконання судового рішення про розірвання договору з орендарями, які винаймали дане приміщення та його звільнення. Вказана слідча дія проводилася виключно з метою встановлення суб’єкта господарювання, який використовує дане приміщення та ні в якій мірі не мала на меті будь-який тиск на представників засобів масової інформації. Поліцейські діяли виключно в межах чинного законодавства, спроб силового захоплення вказаного приміщення працівники поліції не вчиняли”.

Тож після сьогоднішнього загострення скандалу, який, до речі, триває не один рік, більшість черкаських видань пошкодували, що їм не пощастило орендувати комунальне майно, адже у комерційних приміщеннях “відмазки”, типу, “наїзд на свободу слова” чи “тиск на журналістів” при заборгованості чи коли власник передумав здавати в оренду своє майно – не проходять.

І було б просто казковим розквітом свободи слова, якби міський голова Анатолій Бондаренко своїм “залізним кулаком” захистив всі черкаські ЗМІ, надавши їм міські приміщення на таких же умовах, як і “Антені”…

Варвара Горова