Для працівників КП “Благоустрій” днями роботи з прибирання сухих дерев перетворились на операцію з порятунку кажанів — червонокнижних рудих вечірниць. Про це інформують у пресслужбі комунального підприємства.

“Почавши розпилювати стовбур сухої сосни, працівники побачили спочатку одого, потім ще, і ще. Вони були сонні і легко давались до рук, тож, знайшовши велику коробку, хлопці акуратно дістали кажанів одного за одним і поскладали у коробку. Загалом дістали близько 60 вечірниць.

Зрозумівши масштаби рятувальної операції, щодо подальших дій ми звернулись за порадою до фахівців Черкаського зоопарку «Рошен» Черкаський Міський Зоопарк та #Всеукраїнський_центр_реабілітації_рукокрилих
Стривожені тваринки, звісно, прокинулись і, поки ми консультувалися, більшість вечірниць полетіла. Решту 12 кажанчиків волонтерка Центру реабілітації рукокрилих Марина напоїла (прокидаючись у холодну пору року, кажани втрачають кілька грамів ваги, що може бути для них небезпечним, а вода допомагає охолодитись і підтримати на першому етапі потрібну вагу і зрештою вижити) і разом ми поїхали шукати місце, щоб максимально комфортно випустити тварин на волю.

blank

Окремо зауважимо, що випускати кажанів у природу можна лише до температури +5°, якщо температура нижче, варто порадитися з фахівцями.

Кажани — найвразливіша група ссавців: усі види кажанів нашої фауни занесені до Червоної книги України; всі види європейських кажанів охороняються Бернською конвенцією. Це надзвичайно корисна тваринка для флори і фауни. Вона жодним чином не шкодить людині та іншим тваринам, адже харчується комахами та їхніми личинками, знищуючи шкідників.

При настанні холодів тваринки відправляються на зимівлю — в дупло дерева, під дах будинку, тощо — туди, де температура не опускатиметься занадто низько і бажано присутня вологість.

Кажани зимують великими групами по 50-80 тваринок. Вони за допомогою кігтів чіпляються до поверхонь, температура тіла знижується до 4°, сердцебиття уповільнюється в 50 разів, а один подих під час сну тваринка здійснюватиме один раз на 15-30 секунд.

Раптове пробудження тварин взимку є для них великою та небезпечною пригодою, але ця колонія кажанів врятована завдяки небайдужим черкаським комунальникам і волонтерам Всеукраїнського центру реабілітації рукокрилих.

Якщо у вас виникла подібна ситуація у Черкасах, можна питати поради у волонтерки Марини в інстаграм (@batscherkasy, @mradevych) або Telegram (@MarynaRChe), а також вас проконсультують у Telegram/ Viber +38 066 305 98 95 фахівці Центру реабілітації рукокрилих.” – йде мова у повідомленні комунальників.

blank

blank

blank