У Черкасах провокаційними написами обмалювали сітілайти потенційних кандидатів у Президенти Євгена Мураєва (партія “Наші”), Сергія Тарути (партія “Основа”) та Юлії Тимошенко (партія ВО «Батьківщина»). Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

У штабі регіонального осередку партії “Основа” пояснили це тим, що часто люди не хочуть розбиратися у політичних партіях і вороже ставляться до усіх, особливо до нових політичних сил. Проте тиску на їхню партію, за їхніми словами, поки ніхто не чинить, тому такі випадки – скорше за, все звичайне хуліганство.

Коментар від представників ВО “Батьківщини” та партії “Наші” отримати не вдалося.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, до початку виборчого процесу такі випадки розцінюються як пошкодження майна та хуліганські дії.

«Якщо такі випадки будуть під час виборчого процесу, органи Національної поліції повинні звертати увагу, чи не знищується рекламна продукція, бо такі випадки можуть поширюватися. У межах виборчої кампанії це може сприйматися як перешкоджання діяльності кандидата, а не лише як хуліганські дії», – зазначила Ольга Коцюруба.

На думку координатора громадського спостереження у Черкаській області Захара Колісніченка, такі дії є не тільки актом вандалізму і хуліганством, але і свідчать про низький рівень культури тих, то це зробив.

«Свої ж вподобання або антипатії до потенційних кандидатів можна висловлювати в інший цивілізований спосіб, зокрема на виборах», – зазначив він.

ОПОРА нагадує, що офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Нагадаємо, відповідно до ч. 1 ст. 44 та ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Подібні випадки псування політичної реклами потенційних кандидатів у президенти зафіксовані також у Житомирі, Сумах та Чернігові.