У Черкасах суд виніс вирок військовому, який втік зі своєї частини. Інцидент стався 19 травня цього року. Чоловік служить кухарем. Через два тижні солдат вирішив здатися правоохоронцям. Розповідає сайт “Про все“.

«Самовільно, без дозволу командування в умовах воєнного стану, залишив розташування військової частини направився за місцем свого проживання. Офіційно ніде не працював та проводив час на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням обов`язків військової служби, та не вживаючи жодних заходів до повернення у військову частину за наявності реальної можливості до цього, поки 08.06.2022, усвідомлюючи протиправність і помилковість своїх дій, побоюючись кримінальної відповідальності за вчинений злочин, добровільно та з власної ініціативи прибув до Черкаської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону», – йдеться у вироку суду.

Свою провину чоловік визнав та розкаявся у вчиненому.

Соснівський районний суд визнав черкащанина винним та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 1 рік. Водночас йому замінили покарання на тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців на такий же термін.

У Черкаській обласній прокуратурі повідомили, що станом на кінець червня було 6 подібних проваджень з початку широкомасштабного вторгнення. До суду направлено 2 з них.

Нагадаємо, Золотоніська окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 33-річного жителя Золотоніського району за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Чоловік, маючи військове звання, не захотів отримувати повістку.