Так людно на невеликій території ВАТ “Черкаський асфальтобетонний завод” буває вкрай рідко. Люди в чорній формі з шевронами охоронної структури, поліція, загнана в кут шантажем і погрозами головна бухгалтерка та чоловік у темних окулярах, який по-господарськи походжає подвір’ям заводу. Так напередодні заявив свої права керманича підприємства новий директор. Нині діюче керівництво заявляє – дії рейдерів незаконні, а документи, якими вони намагаються підтвердити свої права, – сфальсифіковані, повідомляє кореспондент vikka.ua.

Територію заводу було взято під контроль “чорних чоловічків” 23 травня близько 16 години – рейдери дерлись просто через паркан, чим неабияк здивували працівників. Представники охоронних структур, які допомагали встановити нову владу на підприємстві, з’явились у супроводі колишнього заступника мера Геннадія Шевченка. Той неодноразово був поміченим у виконанні свавільних доручень міського голови Анатолія Бондаренка. Особливо, якщо вони стосуються використання майна громади міста у власних інтересах.

Проте, схоже, нині Анатолій Васильович дещо плутає поняття комунального підприємства та акціонерного товариства. Тому будь-які рішення, що стосуються підприємства та його майна, приймаються, все-таки, не одноголосно громадою чи однією людиною, яка представляє її інтереси (хай навіть громаді міста належить 51% акцій товариства), а рішенням наглядової ради.

Діючий заступник голови правління ВАТ АБЗ Олексій Гужва стверджує: протокол останнього, незаконного, засідання наглядової ради, яким керуються рейдери – чистої води фальсифікат.

“На засідання, яке мер чомусь проводив у своєму службовому кабінеті, не був допущений один із членів наглядової ради. – розповідає Олексій Гужва. – Однак в протоколі вказано, що рішення прийняте одноголосно всіма трьома її членами”.

Чоловік каже, напередодні таке ж засідання відбулось на території АБЗ, однак питання зміни керівництва не було підтримане радою. Відповідно, неправомірними були й дії начальника реєстраційного центру, який здійснив реєстрацію нового директора у ЄДР на основі фальсифікованої документації.

Чому аж така увага міського голови прикована до невеликого і небагатого підприємства, яке орендує обладнання у приватних фірм, залишається лише здогадуватись.

Новий керівник заводу Олег Марасін – не місцевий. Нині до Черкас приїздить зі столиці, однак добре знаний у Запоріжжі. За останні півтора десятиліття його ім’я двічі фігурувало у кримінальних справах.

На місце події була викликана слідчо-оперативна група, тому надалі у спірному питанні будуть розбиратися ще й правоохоронці.

Діюче ж керівництво, яке намагаються усунути, каже: буде відстоювати завод до останнього.