У Черкасах 9 листопада двадцять вісім школярів змагалися у швидкості збирання кубика Рубіка. Турнір відбувся в межах “Днів науки”, який триває у фізико-математичному ліцеї. Учні змагались групами — у молодшій та старішій лізі, розповіла Суспільному заступниця директора закладу Наталія Бобкова.

Через повітряну тривогу турнір пройшов в шкільному укритті, замість спортивної арени.

Восьмикласник Єгор Войтенко розповів, що зазвичай складає кубик за п’ятдесят секунд, тож на турнірі очікував не гірший результат.

Змагались по три учасники за столом. Переможцем одного з кола став дев’ятикласник Станіслав Пидорич. Школяр розповів, аби досягнути хорошого результату, вивчав формули та щодня тренувався вдома:

“Треба хорошу швидкість реакції й багато разів його складати безперервно. Я пам’ятаю як його рухати й складаю по кольорах”.

Восьмикласник Єгор Войтенко своїми результатами не був задоволений. Школяр пояснив, що не впорався з хвилюванням, тож на третій хвилині зупинився. У нього це перші змагання.

У турнірі збирали класичний кубик три на три. Об’єднати кольори десятикласник Іван Баранов зміг за 34 секунди, а його власний рекорд – 12:

“Я зламав руку, після цього довго не збирав кубик, через те погіршились результати. Швидкубінг це не моє улюблене хобі, але воно допомагає мені краще розвинути реакцію для мого основного спорту, а саме настільного тенісу”.

Чемпіонат зі швидкубінгу в закладі організували вперше, розповіла заступниця директора ліцею Наталія Бобкова. Серед учнів це популярне хобі, тож дали їм можливість себе проявити:

“Це розвиває дрібну моторику, працює ліва та права півкуля мозку. Ці змагання один з епізодів, які проводяться в рамках “днів науки”, які започатковані цього року. Це прекрасна можливість проявити дітям свої таланти не на уроках, не в стандартних ситуаціях, а в інших формах діяльності”.