Священник Свято-Михайлівського собору в Черкасах назвав символ “Ідеї Нації” “фашистським”. Про це йдеться у відео, яке опублікував громадський діяч Денис Гайда, пише сайт “Вичерпно”.

Один зі священників звинуватив хлопця, який завітав до храму, що в нього на футболці “фашистський символ”, який ніби-то використовували фашисти в 1945-му році. Однак насправді це був український символ “Ідея Нації” — монограма, поєднання літер «І» та «N». За інформацією сайту Armyinform, символ – «ꑭ» Ідея Нації був створений у 1992 році, як емблема Соціал-національної партії України. Автором символу є художник Нестор Пронюк. Наразі символом активно використовується націоналістичними організаціями, а після початку повномасштабної війни використовується військовими формуваннями АЗОВу та 3 ОШБр.

У дописі Денис Гайда додає, що вони вирішили зайти у Свято-Михайлівський собор після чергового засідання по справі Митрополита Феодосія, яке відбулося 9 липня.

“Він не явився у суд через те, що нібито пережив серцевий напад, а тому перебуває вдома. У храмі нас не дуже гостинно зустріли та просили покинути приміщення, — пише громадський діяч. – Багато не зафіксовано на відео, але ми наслухались про те, що у храмі не можна казати “Слава Україні”, що “церква внє політікі” і це “приватна власність” та що нас “затащят в суд” за те, що ми називаємо їх московськими попами”.

Нагадаємо, 9 липня у Соснівському районному суді міста Черкаси мало відбутися засідання по справі клірика упц мп Дениса Снігірьова (Феодосія), однак підсудний не зʼявився  через погіршення стану здоровʼя.