Участь у заході взяли представники соціальних служб, психологи та жінки кризового центру «Мережка». Основною темою для обговорення було питання протидії та запобігання домашньому насильству. Розповіли у пресслужбі поліції області.

В умовах війни є ризики зростання домашнього насильства. Правоохоронці, державні та громадські організації активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян й створити вільний соціальний простір.

Щороку в Україні проводяться інформаційні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності в питаннях протидії домашньому насильству та прищеплення нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства. Такий просвітницький захід провели із мешканками кризового центру «Мережка».

У заході взяли участь: заступник начальника сектору протидії домашнього насильства відділу превенції Черкаського РУП Олег Пшоно, старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України Олександр Грама, соціальні працівники БО «100% життя», юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, психологи та мешканки кризового центру.

Під час зустрічі кожен мав можливість познайомитися з представниками поліції, влади та громадських організацій, які в місті Черкаси надають допомогу тим, хто її потребує.

Правоохоронці розповіли присутнім, як діяти в разі насильства, до кого звертатись та які ознаки вказують на нездорові відносини.

По завершенню круглого столу відбулося обговорення проблемних питань та підбиття підсумків заходу.

В Україні функціонує урядова гаряча лінія, її номер «1547», яка надає психологічні консультації та підтримку постраждалим.

Також, в Telegram діє чат-бот MBC https://t.me/police_helpbot, який акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.

Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, або є свідком цього явища – телефонуйте на спеціальну лінію «102».