Незважаючи на те, що триває лише 5-й день голосування за Громадський бюджет, в Черкасах вже фіксують використання адмінресурсу при голосування за деякі проекти.

Так заступниця міського голови Людмила Бордунос повідомила, що в одній з лікарень міста хворим у палати приносять листівки із закликом голосувати за один з проектів.  Жінка, яка розносила листівки була не в медичній формі.

агітація з лікарні – на зворотній стороні листівки написано за який номер проекту варто голосувати

Окрім того, у одній з бібліотек, де триває збір підписів, працівники агітували містян, за підтримку саме “бібліотечного” проекту. Про це повідомив громадський діяч, засновник одного із фестивалів Денис Гайда.

“Людина, що дала бланк для заповнення запитала чи визначилась містянка з усіма чотирма проектами голосування та якими вони є. На відповідь, що це “Секрет” і що дійсно визначилась з чотирма проектами, були питання чи є бажання змінити свій вибір та підтримати проект бібліотеки, адже їх проект потребує підтримки.” – зазначає активіст.

Наразі розробники голосування за Громадський бюджет розглядають кілька варіантів, як на майбутнє унеможливити адмінресурс – відмовитися від паперового голосування та заборонити комунальним закладам писати свої проекти