Апеляційний суд Черкаської області постановив відібрати двох дітей у батьків, які не виконували своїх обов’язків та зловживали алкоголем. Суд уже відбирав дітей у матері: тоді це була донька, якій зараз 18 років, та менший син, якому зараз 13 років.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Черкаської області.

З позовом проти батьків, які не виконують покладені на них обов’язки щодо виховання та утримання дітей, до суду першої інстанції звернувся орган опіки та піклування Черкаської районної державної адміністрації.

Сім’я була визнана неблагонадійною: умови проживання незадовільні та не відповідають санітарним нормам, батьки мають залежність від алкоголю. Районний суд задовольнив позов повністю. Обох дітей у батьків було відібрано без позбавлення батьківських прав останніх та стягнення з них аліментів. Наразі діти перебувають у КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради».

Батьки мають змогу повернути дітей, якщо усунуть фактори, що перешкоджають їх належному вихованню.

Втім мати та її теперішній чоловік, який є батьком найменшого сина, звернулися до суду з апеляційною скаргою. Родина надала суду докази того, що наймолодшого сина влаштувала до дитячого садочка, старшому – облаштувала власну кімнату. Мати ж влаштувалася на постійну роботу.

Однак це вже не перший подібний випадок для матері. За словами голови Будищенської сільської ради, раніше суд уже відбирав дітей у жінки. Тоді це була її найстарша донька, якій зараз 18 років, та менший син, якому на той момент було близько 6 років.

Тоді на захист дітей стала прабабуся і суд повернув малечу додому.  Як зазначали свідки, саме прабабуся займалася вихованням дітей, але в 2015 році вона померла.

За цей час жінка вийшла заміж та народила третю дитину. Діти систематично з’являлися самі у громадських місцях, займалися жебрацтвом, в той час як батьки зловживали алкоголем. Протягом семи років ситуація в родині на краще не змінилася. Сім’я і надалі живе у літній кухні без належного ремонту та опалення.

Наразі у 13-річного хлопця, якого вже вдруге відбирають у матері, діагностовано психічні відхилення емоційно-поведінкового характеру. Дитина має некеровану поведінку, схильність до бродяжництва, систематично проходить лікування у психіатричній лікарні.

Суд залишив апеляційну скаргу без задоволення. Двоє малолітніх хлопців залишаться у спеціалізованому закладі,  а з батьків стягнуто аліменти на їх щомісячне утримання.