У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького стартувала Всеукраїнська 40-а наукова шевченківська конференція «Художній світ Тараса Шевченка і його сучасність».

Приурочили подію до 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Повідомляють у Черкаській ОДА.

Конференція продовжила традицію двох попередніх десятиліть — проводити шевченківські наукові форуми на батьківщині українського генія та досліджувати творчу спадщину Шевченка.

До заходу долучилися 49 науковців із різних міст України, серед яких 2 академіки, 11 докторів наук та професорів, 29 кандидатів наук, доцентів, наукових співробітників.

Ректор університету Олександр Черевко привітав гостей та розповів про сучасні світоглядні цінності українців і роль Тараса Шевченка у їх становленні:

— Шевченкові слова є пророчими. Для українців і нині питання мови, національної культури та духовної єдності є актуальними. Тому для українського народу Шевченко залишається Великим поетом і пророком.

Він високо оцінив роботу науковців ННІ української філології та соціальних комунікацій, і зокрема тих, хто самовіддано працює в царині шевченкознавчих досліджень.

— Наша з вами робота не марна, — сказав він. — Це підтверджують і соціологічні дослідження, проведені нашим аналітичним Центром «Прагма». Отримані результати свідчать, що черкащани усе більше підтримують євроінтеграційний курс нашої держави, отримання українською церквою автокефалії. Майже 80 % жителів області готові захищати свої цінності, незалежність нашої країни її цілісність — шляхом зміцнення Збройних Сил, чи посилення санкцій, чи рішучих військових дій. Як бачимо, свідомість людей дедалі зростає. Переконаний, що перспективи нашого завтра в наших руках. Тому нам є про що поговорити, — звернувся Олександр Володимирович до учасників пленарного засідання конференції.

Професор Володимир Поліщук подякував ректорату за підтримку і зазначив, що саме завдяки Черкаському національному університету та Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України шевченківська тема зазвучала на Черкащині надзвичайно потужно.

Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік і член Наглядової ради Черкаського національного університету Микола Жулинський  торкнувся актуальної теми російсько-українських відносин. «Російська мова як інструмент мовно-культурної та політичної експансії» — так сформулював учений тему своєї доповіді, яка ґрунтується на шевченківських переконаннях та опирається на фактах зі світової історії.

Про пророчий потенціал Шевченкового «Посланія» розповів професор кафедри української літератури та компаративістики Василь Пахаренко.

Учасники пленарного засідання заслухали ще ряд цікавих доповідей. Обговорення теми конференції продовжилися в секційних заняттях.

Родзинкою заходу став виступ народного артиста України, кобзаря-лірника Василя Нечепи.