Совок невмирущий – так можна охарактеризувати святкування Дня незалежності України у Червонослобідській ОТГ. Адже офіційні заходи там провели не на саме свято, а у робочий день мало не на тиждень раніше – аж 20 серпня!

У часи Радянського Союзу така “традиція” пояснювалась просто – у саме свято “пани” зайняті власними справами або й помчали до столиці до більших “панів”. А у час, коли ОТГ самі собі господарі і працюють безпосередньо у громаді і для громади, продовження подібної практики виглядає щонайменше дивно. Ну, ви б святкували Різдво не 7 січня, а 5-го? Ясно, що ні. От і жителі Червоної Слободи на це “коригування” дати державного свята відгукнулись не масово, бо, повторимо, в робочий день і настрій не святковий, і часу на гуляння у більшості немає. Тому навіть з фото, що виклала на своїй Фейсбук-сторінці Червонослобідська сільська рада, видно, що глядачів у урочистого концерту було до двох сотень із 15-тисячної громади.

blank

До речі, кажуть, що спочатку навіть назву свята у оголошенні сільської ради було написано неправильно і не вказано місце проведення офіційного дійства, проте, в очевидь, жителі ОТГ на це одразу тицьнули носом, тож нині і на сайті громади, і на сторінці у соцмережі все зазначено чітко. А от із депутатами, громадськими, ветеранськими  і волонтерськими організаціями, громадською радою кошторис і програму свята, подейкують, таки “забули” погодити. Як результат, як стверджують ветерани АТО, що проживають у Червоній Слободі, їх на урочистості так і не запросили: ані АТОвців, ані родини загиблих, ані інвалідів війни, ані духовенство, ані ветеранів Руху 1986-1991… Можливо, когось і покликали, але точно не всіх, тож багато хто обурився подібній неповазі. Та і не можна нормально працювати і враховувати всі думки і позиції, якщо не складати план заходів і витрат хоча б на 3 місяці наперед. Тоді буде все так, як і вийшло.

blank

До слова, на неповагу, невміння вести конструктивний діалог та знімати конфлікти чи залагоджувати спірні ситуації з боку голови громади Олександра Литвиненка депутати сільської ради неодноразово скаржились. Хтозна, можливо, саме тому до 24 серпня в селах ОТГ не відкривали ніяких нових об’єктів, не перерізали жодних стрічечок, що, звісно, також є радянською традицією, але, погодьтесь, не найгіршою. І, можливо, тому на сесію 25 серпня сільський голова так і не зміг зібрати належну кількість обранців: прийшла лише половина. Напевне, для голови в принципі важлива думка та участь в заходах лише однієї людини – народного депутата по цьому округу Сергія Рудика. Бо, як подейкують, його інтерес в “економічних питаннях” ще жодного разу не був не врахований. Тож на урочистостях Рудик був, слово сказав, а те, що слово те мало хто із простих червонослободян почув, – виходить, не так уже і страшно.

Словом, на 23 і 24 серпня – власне, на День державного прапора та День незалежності – у Червоній Слободі не було практично жодних заходів і ті три десятки патріотичних селян, які зійшлися відзначити ці великі дні, погомоніли самі поміж собою, та і розійшлися. Бо ж, в очевидь, місцева влада не відчуває ані духу, ані смислу цих державних свят не розуміє. Таке враження, що якби їй синьо-жовтий стяг замінили на якийсь інший – вона б і не пручалась…

Варвара Горова