Господарським судом Черкаської області задоволено позовну заяву Черкаської місцевої прокуратури та скасовано незаконне розпорядження Черкаської районної державної адміністрації про затвердження проекту відведення й передачу в оренду під забудову дачному кооперативу земельної ділянки прибережної захисної смуги Дніпра площею близько 3 га в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району ринковою вартістю майже 42 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Прокуратурою в суді доведено, що зміна виду угідь спірної земельної ділянки з водного фонду на землі рекреаційного призначення (будівництва і обслуговування об’єктів рекреаційного призначення) та, як наслідок, незаконна передача її у користування  відбулася з грубими порушеннями вимог чинного земельного законодавства та інтересів держави, оскільки вказані землі в первинному їх стані, як землі водного фонду, не можуть бути забудовані.

Позиція прокуратури щодо необхідності повернути Черкаській обласній державній адміністрації та Черкаському управлінню захисних масивів дніпровських водосховищ земельну ділянку, що протиправно вибула з розпорядження держави, судом підтримана.

Нагадаємо, у грудні минулого року Черкаським районним судом в об’єднаній справі задоволено 3 позови Черкаської місцевої прокуратури про визнання незаконними та скасування рішень Свидівоцької сільської ради, державної реєстрації права приватної власності громадян на земельні ділянки вартістю близько 1,3 млн грн у прибережній захисній смузі р. Дніпро поблизу Будище-Свидівоцької захисної дамби Кременчуцького водосховища.