Протягом останніх 6 місяців найголосніші чвари, обурення, суперечки та махінації відбувалися навколо газового питання. Спочатку боролися за адекватні тарифи, потім відвойовували опалення своїх будинків цілі міста України, а виявляється й до цих пір газові монополісти на місцях примудряються «нагріти» українців. Та, на жаль, не теплими батареями, а додатковими витратами, покладеними на споживача за встановлення газових лічильників.

Лічильники газу для побутових споживачів мають встановлювати облгази. Вартість закладена у тарифі на газопостачання. Саме це, за вимогою та непохитною позицією політичної партії «Наш край» підтвердив своєю постановою Верховний суд України: встановлення газових лічильників повинно відбуватися виключно за рахунок постачальників палива – облгазів. Остаточно закрити питання тепер повинен Уряд, забезпечивши жорстким контролем виконання даного рішення суду.

– «Наш край» опікується газовим питанням вже протягом року. І керівництвом партії, і народним депутатом України Сергієм Шаховим, і обласними осередками та кожним українцем, який висловив свою громадянську позицію під час збору підписів за недопущення підняття тарифів, зроблені відповідні кроки, – зазначає голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край», член виконкому партії Анатолій Нужний. – Час від часу мені доводиться чути коментарі деяких скептиків, щодо проведеними нашою політичною силою дій. Нібито, все це лише яскраві піар-акції! Не буду вкотре перераховувати весь перелік законопроектів і постанов, поданих на розгляд Верховної Ради України представниками «Нашого краю», та для спростування ще існуючих сумнівів, зазначу – рішення Верховного суду України щодо встановлення лічильників облгазами – результат боротьби «Нашого краю» за конституційні права та інтереси громадян.

За словами політика, згідно з рішенням суду, відмова встановлювати індивідуальні лічильники порушує права споживачів та суперечить вимогам Законів України «Про захист прав споживачів» та «Про житлово-комунальні послуги».

Суд також наголосив, що обов’язок встановлення лічильників газу для населення покладений на суб’єкт господарювання, у даному разі – на газорозподільну станцію або облгаз.

– Виходить, що облгази протягом років відверто та незаконно наживалися на добросовісних споживачах, примушуючи нас встановлювати лічильники самостійно, – обурюється Анатолій Нужний. – І в результаті: непомірне збагачення монополістів ціною зубожіння народу!

Партія «Наш край» закликала Уряд негайно забезпечити виконання рішення Верховного суду України та зобов’язати облгази встановлювати індивідуальні лічильники газу. А також запровадити суворий дедлайн для облгазів щодо завершення встановлення лічильників у кожну квартиру та змусити відповідальних за факт незаконних дій сплатити штрафи.