Останнім часом чути багато нарікань на погоду: не по-сезону тепло в травні, пекельно – в червні, та по-осінньому холодно в липні. А головне – відсутні ефективні дощі. Така погода хоч і є ризикованою для сільського господарства, проте дозволяє отримати врожай НЕ НИЖЧЕ СЕРЕДНЬОГО. Саме завдяки значним температурним контрастам виникають рясні роси, які навіть при практично відсутності вологи в грунті, дозволяють рослинам виживати.

Так, аграрії підбивають підсумки врожаю ранніх хлібів – врожайність висока. Не пощастило окремим господарствам західної частини області, де локальні дощі знищили посіви та східної, де спостерігається підвищена щуплість зерна.

Відсутність дощів ДОЗВОЛЯЄ ШВИДКО ЗБИРАТИ ВРОЖАЙ, проте дефіцит опадів на сьогодні значний і майбутні дощі вже не в змозі поліпшити ситуацію з кукурудзою та картоплею, врожай яких практично сформований.

ЗА ПРОГНОЗОМ, до середини наступного тижня зберігатиметься НЕСТАБІЛЬНА ПОГОДА на фоні помірного тепла. ⛈На зміну окремим невеликим, очікуємо помірні дощі, пов’язані із виходом південного циклону, орієнтовно 16.07. Вони супроводжуватимуться грозами, в окремих районах можливі шквали та випадіння граду.

В другій половині тижня західний антициклон витіснить дощі з нашої території, ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ поступово ПІДВИЩИТЬСЯ вночі від 8-13º до 13-18º, а вдень від 20-25º до 26-31º. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.