В Городищі почали вирішувати проблему безпритульних тварин по новому. Віднедавна, для зменшення чисельності безпритульних тварин та контролю їхньої кількості, в місті запрацювала програма стерилізації безпритульних тварин. 

З 2017 року було ухвалено загальнообласну програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Ця програма, окремо, має бути ухваленою в кожному місті. В червні таку програму ухвалили в Городищі.

– В Городищі віднедавна ухвалили таку програму. Вони зараз працюють над тим, щоб виявити кількість безпритульних тварин, кількість волонтерів, які займаються вирішенням цього питання, – розповідає голова черкаського обласного благодійного фонду “Життя” Оксана Савіцька.

Фінансування відбувається за рахунок бюджету. Для зменшення витрат на стерилізацію тварин використовуються сучасні методи стерилізації, які дозволяють випускати тварину на волю одразу після операції.Це дозволяє не утримувати стаціонарні стерилізаційні пункти та витрачати кошти на утримання тварин після операції.

– Спочатку планувалося встановлювати стаціонарні пункти. Потім було знайдено метод, коли не потрібно знімати шви з тварин. Це значно скоротило витрати. Щоб стерилізувати 20 тварин потрібно витратити 13200 гривень, – пояснила Оксана Савіцька.

На сьогодні будь яку безпритульну тварину можна привести на безкоштовну стерилізацію і вакцинацію, попередньо записавшись за телефоном 098 482 89 79