Екологами та поліцейськими виявлено засмічення земельної ділянки небезпечними відходами в м. Городище на суму більше 41млн.грн. Повідомляє Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков.

23 жовтня 2018 року працівниками Держекоінспекції центрального округу та Управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ НП України з виїздом на місце встановлено факт несанкціонованого розміщення відходів, а саме тари з-під засобів захисту рослин в м. Городище (вул. Кожедуба, 6 б) поблизу приміщення колишнього хімскладу, яке перебуває в оренді ТОВ «Укрековторсервіс», зареєстрованого в м. Корсунь-Шевченківський. Частина небезпечних відходів розміщена на відкритій земельній ділянці, загальною площею 366,61 кв.м., що призвело до її засмічення. Держекоінспекцією розраховано шкоду, внаслідок засмічення землі, яка становить 41440127,96 грн. та відібрано проби грунтів для визначення вмісту показників складу і властивостей.

blank

За інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб основним видом діяльності ТОВ «Укрековторсервіс» є збирання небезпечних відходів. Відповідно до ст. 34 Закону України «Про відходи» суб’єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об’єкт поводження з небезпечними відходами, зобов’язаний мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, проте в переліку ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, розміщеному на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України дане підприємство відсутнє.

blank
По даному факту матеріали готуються для передачі правоохоронним органам щодо подальшого вжиття заходів реагування.