У Мокрокалигірській громаді Звенигородського району постало на часі питання дерусифікації вулиць. Логічний і справедливий процес у зв’язку з російсько-українською війною. Стартував можливо дещо із запізненням, але, як кажуть: краще пізно, ніж ніколи.Пише видання “Вісті Черкащини“.

Для початку в сільраді визначились із вулицями, які планують перейменувати, та запропонували людям долучитись до громадського обговорення, як варіант, – заповнивши відповідну форму в інтернеті. Ця форма поширюється через соцмережі, зокрема фейсбук. Своє рішення посадовці аргументують так: «Починаючи з 2014 року, Україна перебуває у стані війни з росією, а з 24 лютого 2022 року це стало очевидним для всього світу. Мета цієї війни – повернути Україну під владу Кремля, встановити над нею контроль, повернути її у імперське поле впливу. Російська імперія і Радянський Союз утримували контроль над Україною не тільки військово-політичними засобами, але також за допомогою культурної експансії. Одним із інструментів творення спільного культурного простору був уніфікований реєстр власних назв, зокрема міст, областей, вулиць, скверів, площ тощо, що чітко маркував ареал так званого «російського та радянського світу», за який зараз активно бореться Кремль. Після 2014 року Україні вдалося реалізувати політику декомунізації, тобто частково відчистити нашарування комуністичних власних назв. На черзі наступний крок – дерусифікація та деколонізація».

З огляду на сказане, мешканців Мокрої Калигірки просять долучитись до обговорення та запропонувати свої варіанти назв для наступних вулиць: вул. Гагаріна, вул. Кутузова, вул. Мічуріна, вул. Першотравневої, вул. Пушкіна, вул. Суворова, вул. Горького.