У селі Благодатне Золотоніської територіальної громади планують вже впродовж цього року втілити у життя унікальну ініціативу – створити Центр безпеки громадян. Такий задум прагне втілити в життя староста села Дмитро Шевченко та його команда. Ідея полягає в тому, щоб в одному місці зосередити кілька життєво необхідних послуг для населення.

У Благодатному є будівля, що розділена на три бокси. У кожному з них можна розмістити пункт «швидкої допомоги», поліцейський пост і пожежну бригаду. Тобто, створити центр безпеки громадян, який обслуговуватиме не тільки Благодатне, а й навколишні села.

«Така думка виникла під час зустрічі з небайдужим мешканцем нашого села Андрієм Даником, який нині займає посаду начальника Головного управління ДСНС України у Черкаській області. Такі центри безпеки дуже розвинені у Польщі та Німеччині. Знаю також, що декілька таких центрів створено і успішно діють в деяких громадах області. Якщо і нам вдасться створити подібний осередок, де працюватимуть добровольці: мобільна бригада лікарів, черговий поліцейський і добровільна пожежна бригада, то люди знатимуть, куди можна звернутися за допомогою в екстрених випадках. Можливо, варто перейняти досвід Польщі, де понад століття діють бригади добровольців, кількість учасників яких значно перевищує склад державних протипожежних та рятувальних служб. Завдяки їм час реагування на екстрену ситуацію не перевищує 15 хвилин. Головне – відповідно мотивувати мешканців села», − вважає Дмитро Шевченко.