Ніжним рожевим цвітом японської вишні, як ще називають сакуру, наразі можна полюбуватися у середмісті Канева, біля КП «Авто-Ріка». Минулого року тут було висаджено десять саджанців сакур.

– Подарував нашому місту красиві дерева розплідник декоративних рослин «Єва», що розташований під Києвом, – інформує в.о. керуючого справами виконавчого комітету Володимир Святелик. – Під час відрядження на один семінар, організований «Клубом мерів», мені вдалося познайомитися з директором цього розплідника Костянтином Землинським. Наприкінці 2017 року вони вирішили зробити нашому місту подарунок у вигляді десятьох саджанців сакури, а місцевий підприємець Руслан Болсунов допоміг привезти їх до Канева.

Посадити сакури вирішили біля КП «Авто-Ріка».

– Це головні ворота Канева. До того ж будівля підприємства сучасна, нова, і розташована майже в центрі. Гарно було прикрасити її красивою алеєю сакур, – говорить В.Святелик. – Висаджували деревця вже в грудні, коли були морози, тому побоювались, чи приживуться… Утім, вже цієї весни вони розквітли. Прикметно, що зацвіли сакури саме 26 квітня – в день чергової річниці страшної Чорнобильської катастрофи. А прийшли до нас ці дерева з Японії, країни, яка відома на увесь світ іншою атомною катастрофою, – в Фукусімі.

Розплідник декоративних рослин «Єва» займається вирощуванням саджанців, обслуговуванням садів, ландшафтним проектуванням та дизайном, укладкою рулонного газону тощо.

– Ми дуже вдячні розпліднику за цей подарунок. Сподіваємося на подальшу співпрацю, – сказав В.Святелик.