2,4 тис.грн. власних надходжень міського бюджету було виділено на заробітну плату канівським педагогам. Відповідне рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2017 р. №9-98 «Про міський бюджет на 2018 рік» було ухвалено в ході чергового засідання сесії Канівської міської ради у четвер, 22 листопада. Повідомляють у прес-службі міської ради.


Окрім того, за словами начальника фінансового управління Галини Карпушенко, Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження №868-р, яким, власне, було здійснено перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році. Відповідно до документу Канів отримає додатково 3,4 тис.грн. для виділення на зарплату місцевим освітянам. Це дасть змогу «закрити» всі борги по заробітній платі перед вчителями.

Нагадаємо, основною причиною виникнення заборгованості є затверджена у грудні 2017 року нова формула для розрахунку державної субвенції на заробітну плату педагогічним працівникам, яка не враховує при нарахуванні зарплати плати за години індивідуального навчання, потреби у збільшенні вчителів (асистентів вчителів у інклюзивних класах), видатки на тимчасово відсутніх вчителів, працівників інклюзивно-ресурсних центрів, вчителів закладів загальної середньої освіти в інклюзивних класах, вихователів груп продовженого дня, поділ на групи (іноземні мови), кваліфікаційні категорії педагогічних працівників та інші параметри нарахування зарплати. Таким чином субвенція приходила вчасно, але покривала лише 73,4% від потреби. Окрім того, протягом 2018 року вчителям було двічі піднято заробітну плату. Відтак, якщо минулого року освітня субвенція складала 26 млн.грн., то в 2018-у – лише 23 млн.грн. за потреби – 31 млн. грн. У зв’язку із заборгованістю у виплаті відпускних та заробітних плат 30 жовтня ц.р. освітяни міста провели акцію протесту.