Сьогодні у Каневі вшановували пам’ять духовного пророка українців Тараса Шевченка. Попри воєнний стан, небайдужі пройшлися традиційною  ходою від Успенського собору до Чернечої гори, де знаходиться могила поета.

Цього дня на місці вічного спочинку Тараса Шевченка зібралися культурні та громадські діячі, захисники України та небайдужі канівці, аби  провести діалог  на тему “Світоглядні засади і гуманітарні пріоритети воюючої України”.

blank

blank

“Сьогодні під час війни слова Тараса Григоровича як ніколи актуальні, наші захисники ідуть у бій з цими словами, тримаючи біля серця “Кобзаря”. І в цей же час ми, маємо тримати свій фронт, проукраїнський, гуманітарний. Кожному українцю варто позбуватися синдрому меншовартості, хохляцтва у всіх його проявах. Нині ми маємо щодня вичавлювати із себе москаля. Я б проголосив гасло: “Убий у собі москаля!”. Український духовний світ має заповнювати всі клітини життя кожного громадянина.” – зазначив народний депутат України VII скликання, письменник Леонід Даценко.

blank

blank

blank

Нагадаємо: Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії, нині – Черкаська область.

Кобзар пішов із життя 10 березня 1861 року. Його тіло було поховане на Смоленському кладовищі в Петербурзі, але потім, згідно із «Заповітом», прах було перевезено до України.  Поховано Тараса Шевченка в  Каневі на Чернечій горі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія про те, чому Тарас Шевченко похований саме у Каневі

blank