У Катеринопільській громаді на Черкащині запрошують до громадського обговорення щодо перейменування вулиць. Про це пише сайт “Вісті Черкащини“.

Вже другий рік повномасштабної війни з росіянами добігає завершення, а ми ще досі не позбулися радянських та російських маркерів у топоніміці.

Нарешті. Відповідно до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики і деколонізацію топонімії» Катеринопільська селищна рада оголосила про початок чергових громадських обговорень щодо перейменування вулиць та провулків громади.

Нині пропонується до обговорення перелік вулиць та провулків, названих на честь:

– подій, повʼязаних із впровадженням російської імперської політики;

– осіб, пов’язаних із встановленням радянської влади та діяльністю комуністичної партії;

– осіб, що обіймали керівні посади в органах влади і управління, політичних організаціях, партіях, збройних формуваннях часів російської імперії, срср і брали участь або сприяли реалізації російської імперської політики;

– осіб, які публічно, у літературних та інших мистецьких творах, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику.

На обговорення виносяться також назви, що можуть місти символіку російської імперської політики.

Якщо говорити предметно, це вулиці та провулки, названі на честь Пушкіна, Комарова, Ватутіна, Гагаріна, Зої Космодем’янської, Маяковського, Мічуріна, Гоголя, 30-річчя Перемоги, Черняховського, Чкалова, Суворова, Червоний Яр, Островського, Ломоносова, 1-го травня, Червона, Чубаря, Печиборща.

На заміну цих назв комісія пропонує нові (перераховано в довільному порядку) : Єдності, Благовісна, Анатолія Федоренка, Вербова, Захисників України, Зарічна, Садова, Затишна, Благовісна, Молодіжна, Центральна, Берегова, Підгірна, Зелена тощо.

В Катеринополі зауважують, що обговорення проводитиметься в формі зустрічей з жителями вулиць та з використанням офіційного сайту селищної ради, офіційної електронної адреси. До 15 грудня. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструватимуться і не розглядатимуться.