У Катеринополі на Черкащині чоловік жорстоко обійшовся з безпритульним собакою, простреливши йому дві передні лапи. Подія сталася 28 лютого біля місцевого РЕМу, працівники якого досі опікувалися цією твариною та надали їй першу медичну допомогу, відвезли її у ветклініку Ватутіного, а також викликали поліцію, яка зафіксувала злочин. Далі собаку взяли під опіку волонтери, оскільки вона потребувала термінового лікування. У Ватутіному їй надали допомогу по знеболенню й зупинці кровотечі. Після огляду ветлікаря тварину було направлено у місто Корсунь-Шевченківський в клініку «Айболіт», що має більші можливості для діагностики та лікування. Розповідає видання «Вісті Черкащини».

«Собачка в дуже тяжкому стані, зовсім не встає, оправляється під себе», – розповіла волонтерка Інна Куцаєнко, яка возила тварину в Корсунь.

blank

За висновком лікаря: собака в тяжкому стані, сильна кровотеча з ран на передніх лапах, лапи не опорні, тварина пригнічена. При рентгенологічному дослідженні виявлено перелом обох передніх кінцівок. В області переломів спостерігаються інородні тіла круглої форми, ймовірно дріб. Діагноз: перелом обох передніх кінцівок внаслідок кульового поранення дробом.

Чи буде тварина ходити і чи не доведеться ампутувати одну із лап, де надто розтрощена кістка, поки що під питанням.

Тим часом у поліції травмування тварини наразі кваліфікують як адміністративне правопорушення.

«Місцевий мешканець вистрелив у собаку з «Флобера». Собаку відвезли до ветлікаря, надали необхідну медичну допомогу. «Флобер» у порушника вилучили. Склали адміністративні протоколи за статтею 174 і 89», – поінформувала речниця Національної поліції в Черкаській області Зоя Вовк.

Зауважимо, стаття 174 (Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку) тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів.

Стаття 89 (Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин) тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Волонтери та небайдужі люди, які опікуються раненою твариною, вважають, що стаття 89, застосована до правопорушника, є занадто м’якою, адже собака отримала серйозне, а можливо й пожиттєве каліцтво.

blank

«На рентгенівському знімку добре видно 4 дробини. Ран – ще більше. Ймовірно, деякі вийшли наскрізь. Це як? Як можна попасти в лапи скільки разів? Це яким треба бути снайпером? Виходить, ніби тварина абсолютно не пручалась, коли її розстрілювали, або ж порушник її міцно тримав у руках, здійснюючи злочин. Це вже не просто жорстоке поводження, а відвертий садизм», – коментує волонтерка Марина.

blank

В цілому люди обурені, що в той час, коли в Україні війна, коли наші сміливі воїни рятують на фронті кожне життя, у відносно благополучній Черкащині окремі мешканці допускають подібні злочини. Громадськість вимагає справедливого розслідування справи та покарання правопорушника. Отриманий у ветклініці висновок лікаря буде переданий в поліцію для перекваліфікування справи.

«Страшно, що такі люди, які можуть так познущатися із беззахисної тварини, живуть або працюють поруч. Це ж що у них в голові: сьогодні постраждала тварина, а завтра може людина», – коментують катеринопільчани.

Хто бажає фінансово допомогти на лікування потерпілої собачки, повідомляємо номер картки, на яку проводиться збір: 5168 7422 4262 9388 (Інна Куцаєнко).