Земельні скандали у Катеринопільській громаді Звенигородського району продовжуються. Люди скаржаться, що на прохання виділити їм 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, їм приходить лист, де вимагають документи, що підтверджують досвід роботи або освіту в аграрному секторі відповідно до вимог пункту 6 статті 118 Земельного Кодексу України. Дехто сприймає це як пряму відмову, пише видання «Вісті Черкащини».

Недавно схожа ситуація трапилась із заслуженою лікаркою України Галиною Вовнянко, якій теж прийшов схожий лист, у якому (за підписом селищного голови Володимира Коваленка) зазначалось, що до клопотання про землю треба додати «графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства)».

Цей лист потрапив у «Фейсбук». Люди сприйняли його як відвертий глум над простим народом. Особливо в контексті недавнього скандалу, коли Катеринопільська селищна рада надала дозвола на відведення земель запасу у власність дітям селищного голови та  окремим депутатам.

blank

Юристи прокоментували даний документ. «Власне цей лист не варто розцінювати як відмову. Документи про досвід роботи або аграрну освіту потрібні лише у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, а не особистого селянського. В листі дослівно процитовано пункт 6 статті 118 Земельного Кодексу. Він складений у загальному, так би мовити на всі випадки життя. Якщо людина зверталась по землю для ведення особистого селянського господарства, то доречніше було б написати, які документи потрібно підготувати саме їй. (В даному випадку – графічні матеріали). Тоді б не було цієї плутанини. Чому чиновники склали лист таким чином – не зрозуміло. Як і не зрозуміло, хто робив підкреслення ручкою (там де про досвід і освіту) та їхній сенс. Взагалі, якщо документ у друкованій формі, то й підкреслення мають бути такі ж», – пояснив правознавець.

Зауважимо, такі листи катеринопільчани отримують не вперше й часто розцінюють як відмову. Можливо селищній раді треба переглянути їхній формат або активніше проводити роз’яснювальну роботу, щоб не доводилось це робити журналістам. А можливо комусь вигідно, щоб люди не розуміли, про що мова.