У Катеринополі на Черкащині поблизу одного з дитячих майданчиків з’явився екзотичний куточок, розповідає видання “Вісті Черкащини”.

Раніше на цьому місці була необроблена захаращена територія. Кілька років тому за підтримки меценатів тут прибрали й спорудили дитячий майданчик. А прикрасити та озеленити місцевість взялися мешканці сусідніх будинків – дві родини: Поліщуків та Гніденків.

Нині поруч майданчика ростуть павловнії та цвітуть сакури, милуючи око як дітвори, батьків, що відпочивають на майданчику, так і випадкових перехожих.

«Яка краса ці сакури! Ніколи не думала, що вони в нашій кліматичній зоні приживуться. Відколи розцвіли – майже щодня ними милуюся. Добре, що в нас є люди, які дбають про красу не лише в себе в дворі, а й за двором, у селищі», – поділилась враженнями пані Марина, одна із мам, що була на майданчику з малюком.

«Ідея з сакурами належить моєму чоловіку та Славку Поліщуку, – коментує Лариса Гніденко. – Я навіть не знаю, де вони їх купували. Задумали – і втілили. Цим сакурам уже років три. Звісно, потребують догляду, частого поливу, як і решта рослин під палючим сонцем. Але краса того варта! Якщо не лише нам, а й людям подобаються, то це чудово!»

Варто зауважити, що дерева завбачливо огороджені, щоб їх не ламали граючись діти. Поруч ведеться відеоспостереження. Тож не варто робити шкоду, навіть, якщо комусь дуже кортить!

До слова, сакура – це японська декоративна вишня. Відома як символ Японії та японської культури. В Україні найбільше сакур росте на Закарпатті, зокрема в Ужгороді, де вони стали візитівкою весняного міста.