Меморандум про співпрацю підписали сьогодні між виконавчим комітетом Черкаської міської ради, головним територіальним управлінням юстиції в області та громадською організацією «Центр Права». Цей документ дозволить надавати жителям безкоштовні юридичні консультації у 16 комітетах самоорганізації населення.

З боку міської влади документ підписав заступник мера Юрій Ботнар, із інших сторін – Олександр Свіренюк та Петро Бурлаченко.

– Ми прагнемо аби люди отримували якісну правову допомогу, – прокоментував заступник міського голови. – Ми щиро сподіваємося, що цей меморандум не буде декларативним, натомість стане ще одним дієвим кроком для поліпшення якості життя наших містян. Чимало людей хотіли б отримати ту чи іншу юридичну консультацію, утім, не завжди мали для цього фінансової можливості. Тепер їх зможуть безкоштовно консультуватися в зручному для них місці – безпосередньо в мікрорайонах.

Як пояснив очільник ГО «Центр права» Петро Бурлаченко, жителів безкоштовно консультуватимуть із питань цивільного та адміністративного права, а в разі потреби – допомагатимуть і з адвокатом.

– Наша організація входить до складу громадської спілки «Мережа правового розвитку». Вона налічує 25 центрів у 15 регіонах. Тут ми надавали тільки первинну правову допомогу, яка передбачає консультації та роз’яснення, – каже він. – Утім, чимало людей, які зверталися до нас, потребували й вторинну правову допомогу, яку ми не надавали. Тоді ми підписали меморандум із місцевим центром безкоштовної вторинної правової допомоги й тепер допомагаємо людям знайти адвоката за рахунок держави. Зараз працюємо над вдосконаленням механізму роботи з комітетами самоорганізації населення.

– Дякуємо міській раді Черкас за співпрацю та за можливість поліпшення якості надання правової допомоги громадянам, – додав начальник головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

blank