Мешканці одного з багатоквартирних будинків Черкас другий місяць зими живуть без опалення. Температура повітря у квартирах від початку опалювального сезону не перевищує 12 градусів, утім платіжки за тепло отримують зі значними сумами, розповіла Суспільному мешканка будинку по вулиці Припортова, 27 Валентина Самойленко.

Як розповіла черкаска пані Валентина, в неї та її сусідів опалення немає. Жінка кладе цеглину на увімкнену газову плиту, а пляшки з гарячою водою — під ковдри, щоб зігрітися.

“Температура на виході — 29 і шість десятих градусів, на вході — 30,9, а повинна бути норма на вході — 70 градусів”, — пояснила пані Валентина.

Валентина Самойленко в будинку проживає 50 років. За її словами, такого, як цієї зими, з опаленням ще не було:

“Ми чекали тепла, але ми його до цього часу так і не дочекалися. У мене у квартирі — 12 градусів, і вище не підіймається”, — прокоментувала жінка.

Коли вона лягає спати, то підігріває дві пляшки води та кладе їх на ліжко, вкривається двома ковдрами, одна з яких — пухова, розповіла пані Валентина. Також у кімнаті є два обігрівачі, а коли вимикають електроенергію, жінка вдається до “дідівського” методу.

“Кладемо вогнетривку цеглину і нагріваємо її, трішки кімната нагрівається”, — пояснила мешканка.

Сусід Валентини Віталій Панаско має дворічного сина. У квартирі холодно, тому не роздягаються, розповів чоловік.

“Дитина у нас зігрівається в основному в садочку.Ми його на подовжений день залишили, там тепло, він там у футболці бігає і шортах, вдома одягнений у теплі штани, щоб не замерз, із нежитем уже місяць боремося, ніяк не можемо вилікувати”, — розповів Віталій.

Аби нагрітися, вони теж використовують обігрівачі. Через це і суми в платіжках в рази більші:

“За електроенергію – 702 гривні, за опалення –2 591. Не знаю, за що, але такі суми”.

Валентина Самойленко розповіла, що справно сплачує чималі гроші за опалення.

“Прийшло платити мені 2 700 гривень, це ще і мало, минулого року було ще більше. Ми зверталися в різні інстанції, писали скарги, на них ніхто не реагує, у мене син служить в армії, а я плачу такі гроші й сиджу в холоді”, – розповіла жінка.

Мешканці під’їзду колективно вирішили написати лист про відмову сплачувати за тепло, доки не буде налагоджено належне опалення.

“Ми написали на ім’я директора ТЕЦ від мешканців суто нашого під’їзду, хоча в усьому 27-му будинку холодно”, – повідомив Віталій Панаско.

Чому в людей холодні батареї протягом грудня, з’ясовувала комісія в складі представників управлінської компанії та Черкаської ТЕЦ, розповів заступник директора з теплопостачання та збуту Черкаської ТЕЦ Микола Кушнір.

“Черкаська ТЕЦ зі свого боку перевірила стан теплових мереж, які належать нам, перевіряли температурні режими від джерела теплопостачання Черкаської ТЕЦ до котельні на Припортовій, зауважень там не було виявлено. Разом з управлінською компанією проводилися питання з налагодження гідравлічного режиму, замірялися діаметри сопел, звужуючи пристрої на водопідігрівачах, які там встановлені, були надані рекомендації «Новій якості», як поліпшити температурний режим”, – прокоментував Микола Кушнір.

За словами головної інженерки управлінської компанії Катерини Папуші, рекомендації вони виконували.

“Ми разом із представниками Черкаської ТЕЦ виконали оперативну наладку внутрішньобудинкової мережі, рекомендації виконували їхні, вони своєю чергою свій гідравлічний режим налагоджували в районі, там, де поруч розташовані будинки”, – пояснила пані Катерина.

За словами Катерини Папуші, станом на 4 січня опалення в будинку є, температура відповідає санітарній нормі.