Днями лисянське козацьке товариство повторно звернулося до виконавчого комітету Лисянської селищної ради з проханням про поновлення призупинених нею, після протесту містечкових ідейних активістів, будівельних робіт по встановленню монументального пам’ятного знаку гетьману Богдану Хмельницькому на площі Миру. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Козаки надали копії всіх дозвільних документів від ЧОКТ ВГО УРК, які вимагали на попередньому засіданні виконкому місяць тому. Будівельні роботи, наголосили вони, потрібно завершити до початку сезону дощів та холодів, щоб не почалася його руйнація, бо це буде ганьбою на всю Україну.

При цьому козаки вкотре звернули увагу влади на той факт, що забудовником (замовником) у даному випадку є Лисянська селищна рада, а ЧОКТ ВГО УРК є лише ініціатором та добровільним помічником органу місцевого самоврядування, яке добровільно взяло на себе обов’язок по фінансуванню цього всенародного проєкту. Новозбудований пам’ятник Богдану Хмельницькому, нагадали вони, стане виключною власністю Лисянської ОТГ.

Черкаські скульптори Віктор Крючков, Іван Фізер та Микола Лютенко, після отримання дозволу на продовження робіт, разом з добровільними помічниками з числа козаків за два дні завершили спорудження пам’ятного знаку у формі фігури гетьмана висотою 3,60 метра (на знімку). Його відкриття заплановано до Дня українського козацтва 14 жовтня ц. р.