Причина відсутності опалення у місті Смілі Черкаської області – бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачання. Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу України”, пише інтернет-видання Сміла.UA.

“Причина відсутності опалення в Смілі – бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачання. У минулому опалювальному сезоні були ті ж проблеми. За рік нічого не змінилося. Через цю бездіяльність страждають жителі міста. Це неприпустимо. Ситуація повинна бути вирішена, але, на жаль, зусиль тільки “Нафтогазу” недостатньо. Тепловик повинен виконати умови чинного законодавства, щоб у “Нафтогазу” з’явилась законна можливість надати номінації”, – йдеться в повідомленні компанії.

Нафтогаз просить місто виконати норми закону: Документально підтвердити, де знаходяться основні засоби, які забезпечують городян теплом. Якщо відбулася зміна теплопостачальної організації, то відповідно до ст. 22 закону України про теплопостачання він має стати правонаступником за борговими зобов’язаннями. Це 85 млн гривень. Також у “Нафтогазі” відзначили, що після цього можна укладати договір на реструктуризацію на 5 років.

Додамо, що аналогічна проблема виникала у місті минулої зими через схеми “Смілаенергоінвесту”, через що, попри стовідсоткову оплату містян за тепло, перед “Нафтогазом” утворився борг у більше, як 86 млн. грн. Стосовно цього факту порушено низку кримінальних справ, однак подейкують, що у столиці схему прикривали впливові політики та енергетики.

Також сміляни створили власне комунальне підприємство по постачанню тепла – «Смілатеплокомуненерго», однак перебрати на нього котельні, а також “вибити” ліміти газу виявилось непростою справою, адже процес всіляко блокувався.

Натомість влада викручує руки місту, щоб воно взяло борг «Смілаенергоінвесту» на бюджет і знову підписало договір із цією сумнівною структурою, бо, мовляв, у іншому разі тепло так і не включать. Більше того, урядовці в прямих ефірах цинічно заявляють, що відсоток жителів Сміли – ніщо із населенням всієї України, яке, бачте, отримало тепло вчасно.

Доведені до відчаю жителі міста у вівторок зранку зібрались під стінами мерії, а потім разом із народним депутатом від смілянського округу Сергієм Рудиком та очільниками міста пішли перекривати транспортні магістралі, що проходять через Смілу. Обіцяють стояти доти, доки уряд не вирішить проблему, оскільки переконані, що гальмо – саме в корупційних посадовцях, яким містяни зламали схеми наживи.