Підсумувати роботу підприємства за попередній, 2024 рік, проаналізувати показники основних напрямків діяльності, скорегувати покроковий план і сконцентрувати зусилля на найскладніших питаннях. З такою метою у Товаристві провели підсумкову нараду за 2024 рік.

Участь у ній взяли в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко, директори за напрямками діяльності та керівники відокремлених структурних підрозділів.

blank

Розпочинаючи зустріч в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко наголосив, що минулий рік став одним із найскладніших, як безпосередньо для колективу підприємства, так і для всіх українців.

blank

– За три роки повномасштабного вторгнення ворог завдав понад 1000 ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури та випустив по енергооб’єктах близько двох з половиною тисяч ракет і дронів. Через складну ситуацію в державі і наше підприємство змушене працювати в умовах форс-мажорних обставин, вчасно реагувати на зміни, аварійні ситуації, ремонтувати обладнання, дбати про фінансовий стан, виробничі питання. Півроку тому, аби стабілізувати ситуацію на підприємстві, ми розробили програму оптимізації операційної діяльності. Сьогодні вона має свої перші позитивні результати. Насамперед, підприємство виконує всі функціональні повноваження, забезпечує надійним і безперебійним розподілом електроенергії споживачів Черкащини. За 2024 рік в повному обсязі сплачені податки до бюджетів всіх рівнів. До бюджету перераховано більше ніж 800 мільйонів гривень податкових зобов’язань.

blank

Сплачено понад 600 млн грн за надані НЕК «Укренерго» послуги, що майже повністю покриває поточні нарахування 2024 року.

blank

В повному обсязі погасили борг перед ДП «Енергоринок» в сумі 463 млн грн.

blank

Крім того, на 100% виконані капітальні ремонти енергообладнання та мереж за рахунок коштів, які закладені в структуру тарифу. Окремо хочу висловити вдячність Українським розподільним мережам за велику практичну, навчальну, методичну та юридичну допомогу ПАТ «Черкасиобленерго». Приємно коли є підтримка та розуміння. Крім того, завдяки Міністерству енергетики України, Українським розподільним мережам та міжнародним партнерам автопарк Товариства поповнився двома новими автомобілями самоскидами MERCEDES-BENZ з краном маніпулятором, що дозволяє ефективніше працювати над виробничими питаннями, ліквідувати аварійні ситуації. Далі ми продовжуємо працювати по цих напрямках і вдосконалювати роботу,- зауважив Вадим Яненко.

Одним із основних пріоритетів роботи ПАТ «Черкасиобленерго» – є зменшення технологічних витрат електричної енергії (далі – ТВЕ).

Завдяки якісній та професійній роботі в цьому напрямку комерційній дирекції вдалося значно покращити фінансово-економічний стан підприємства. Про це розповів директор комерційний Роман Бондар.

blank

– Вперше за останнє десятиліття Товариство має найнижчий показник ТВЕ – 11,75% з економією, що становить 110 тис. кВтг. Для порівняння, невиконання плану ТВЕ за 2023 рік склало – 2,72% (87 289 тис. кВтг.), що в грошовому еквіваленті становить 350 млн грн чистих збитків. Крім цього, проведення рейдової роботи стало набагато ефективнішим. За 2024 рік було складено 612 актів про порушення ПРРЕЕ, що на 414 актів більше (а це у 3 рази), у порівнянні з 2023 роком,– наголосив директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Роман Бондар.

blank

Крім цього, завдяки злагодженій роботі комерційної дирекції, активізувалася робота зі споживачами щодо впровадження електронного документообігу та модернізації особистого кабінету побутового та непобутового споживача. Відтак на сьогодні 84,8% непобутових та 70% побутових споживачів передають покази засобів обліку через онлайн-сервіси.

blank

На досягнутому комерційна дирекція не зупиняється та продовжує швидко та ефективно ліквідовувати збитковість підприємства та налагоджувати стабільну та ефективну, а головне, результативну енергозбутову роботу протягом усього 2025 року.

blank

blank

Робота виконавчої дирекції була спрямована на забезпечення підприємства необхідними матеріалами, обладнанням, технікою для якісного виконання усіх функціональних завдань та надання послуг споживачам, також здійснювався постійний контроль над поповненням аварійних запасів Товариства.

blank

– За 2024 рік проведено 512 процедур закупівель товарів, робіт і послуг на загальну очікувану вартість 1 млрд 274 млн 601 тис. грн. Зокрема ми виконували закупівлю проводів та кабелів, кабельних муфт, трансформаторів, лічильників та інші інструменти та матеріали. Для безпечного виконання робіт забезпечували працівників новим спецодягом та спецвзуттям,- прокоментувала заступник директора виконавчого Людмила Кульбашна.

Особлива увага – енергомережам та обладнанню. Тут колектив в режимі нон-стоп продовжує роботу, в тому числі вчасно реагує на форс-мажорні обставини, виконує ряд робіт, аби запобігти аварійним ситуаціям.

blank

– На 2024 рік в структурі тарифу був закладений загальний обсяг витрат на виконання програми ремонтів в сумі майже 38 мільйонів гривень. Стовідсотково виконані капітальні і поточні ремонти повітряних ліній всіх класів напруги, підстанцій. Також на 144% відповідно плану виконана розчистка трас повітряних ліній всіх класів напруги,- зазначив директор технічний Павло Солоха.

Крім того, працювали в умовах графіків відключень, що ускладнювало виробничі процеси, але колектив технічної дирекції робив усе можливе задля дотримання принципів соціальної справедливості по кількості годин знеструмлення для кожної черги, при цьому, як правило, одноразова перерва в розподілі електроенергії  становила від 2 до 4 години.

Окрім плану ремонтних робіт забезпечили надання послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж Товариства та надання інших послуг споживачам.

blank

– У 2024 році Товариство надало 2020 послуг з приєднання. Потужність згідно наданих послуг з приєднання склала 72 627 кВт. Крім того профінансували і виконали реконструкцію повітряної лінії 0,4 кВ в селі Рацеве Черкаського району, будівництво кабельної лінії 10 кВ в місті Черкаси. Виконали винесення понад п’яти тисяч одно та трифазних лічильників на фасад будинків, реконструювали підстанції та розподільні пункти 10 кВ в межах області,- доповів заступник директора з інвестицій та перспективного розвитку Володимир Рєзнік.

Значну роботу виконали і в напрямку інформаційних технологій.

blank

– Впроваджений програмний комплекс АСТОР8  для підвищення ефективності експлуатації електричних мереж з автоматизацією процесів керування технічним обслуговуванням та ремонтами, а також АСТОР8 «Послуги» для підвищення ефективності роботи підрозділів під час надання послуг з приєднання електроустановок замовників до об’єктів електроенергетики, та інших договірних робіт,- доповів директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук.- Продовжується розвиток корпоративних інформаційних ресурсів Товариства. Зокрема в «Особистому кабінеті юридичного споживача» автоматизовано завантаження звітів в білінгову систему, розроблено та впроваджено сервіс обміну документами. Розроблено та впроваджуються нові додатки для фотофіксації регламентних подій для побутових та непобутових споживачів. Впроваджено автоматизоване завантаження показів засобів вимірювальної техніки побутових споживачів з Автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) та інші технології. Також були телемеханізовані сім підстанцій Уманської районної  філії ВСП Уманські енергетичні мережі. Таким чином, в  Черкаській області вже телемеханізовано 135 підстанцій 35-110 кВ що складає 56,25% від загальної кількості підстанцій.

Впродовж 2024 року працівниками дирекції з правових, майнових та корпоративних відносин активно проводилась претензійно-позовна робота з боржниками Товариства.

blank

– Так, спільно з іншими структурними підрозділами Товариства вдалося отримати позитивні рішення судів у спорах з НКРЕКП, Центральним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці, Відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків, тощо,- розповіла директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова.- Зокрема було отримано судові рішення завдяки яким відвернуто майнові збитки Товариства на загальну суму понад 200 млн. грн., а також, отримано рішення суду, яким відтерміновано оплату ПАТ «Черкасиобленерго» в дохід державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі майже 400 млн грн терміном на 12 місяців, даним рішенням фактично врегульовано податковий борг Товариства. Крім цього, проводилась робота з реєстрації в Державному реєстрі права користування на умовах оренди або земельного сервітуту земельних ділянок, як під існуючими об’єктами Товариства так і в рамках виконання приєднань до електромереж електроустановок споживачів. В 2024 році було зареєстровано 258 земельних ділянок під об’єктами енергетики в Державному реєстрі (право користування) та проведено кадастрові зйомки 260 земельних ділянок під РП та ТП м. Черкаси.

У Товаристві продовжується робота з вдосконалення організаційних структур ПАТ «Черкасиобленерго» та трудових процесів.

blank

– Є тенденція омолодження персоналу, так в 2022 році середній вік персоналу був 47,4 роки, а вже у 2024 році близько 44 роки,- розповіла про стан кадрового потенціалу компанії Надія Братаніч. – Для працівників Товариства у 2024 році були розроблені проєкти локальних документів: Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників ПАТ «Черкасиобленерго» та Колективний договір на 2025-2027 роки, які було прийнято на конференції трудового колективу 5 грудня 2024 року. Вперше в ПАТ «Черкасиобленерго» був проведений конкурс на заміщення посади. В період воєнного стану, одним із важливих питань Товариства, як підприємства критичної інфраструктури є бронювання. Дана робота успішно виконується. Провідна роль у виробничому процесі Товариства належить навченим, підготовленим і кваліфікованим робітникам, тому ПАТ «Черкасиобленерго» постійно приділяє велику увагу професійному навчанню на підприємстві своїх працівників. Зокрема у 2024 році у навчальному центрі Товариства пройшли навчання з первинної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації майже 700 осіб. На сьогодні найбільш ефективним є використання в навчальному процесі відеофільмів з актуальних питань відповідних професій (сучасні методики монтажу, експлуатації і ремонту обладнання розподільних мереж, прийоми безпечного виконання роботи). На сьогоднішній день працюємо над удосконаленням організаційних структур Товариства, проводимо оцінку ефективності трудових процесій та їх оптимізацію.

В компанії продовжується робота із впровадження договірних відносин з надавачами телекомунікаційних послуг, що використовують для розміщення телекомунікаційних мереж опори повітряних ліній електропередачі ПАТ «Черкасиобленерго». Так, за надання доступу до інфраструктури об’єкта за 2024 рік Товариство отримало 30 млн 839 тис. грн. У порівняні з попереднім періодом це більше ніж на два мільйони гривень. Про це наголосив начальник відділу економічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Шаповалов.

blank

– Крім того Товариством укладено 5 договорів та 41 додаткову угоду з новими/існуючими провайдерами на збільшення використання ними опор ПЛ-0,4-20 кВ Товариства, що в результаті призвело до збільшення надходження коштів на рахунки Товариства на два з половиною мільйони гривень,- прозвітував Дмитро Шаповалов.

Про роботу у звітному періоді також доповіли керівники відокремлених структурних підрозділів та філій, аби ухвалити колективні рішення щодо розвитку компанії.

blank

Підсумовуючи результати роботи Товариства за 2024 рік в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко відзначив, що нам є до чого прагнути і є перші результати, якими можна пишатися.

blank

– Аналізуючи шлях, який ми пройшли, основні показники компанії я впевнено можу сказати, що колектив цілеспрямовано працює на результат, усвідомлює відповідальність за роботу, яка на нього покладена, і віддано працює. Вдячний кожному, хто докладає зусиль та енергії для того, аби компанія працювала, не лише трималась на плаву, а й стала одною з прогресивних у своїй галузі. Надалі ми не збавляємо темпів, дотримуємося чіткого алгоритму дій і працюємо як цілісний механізм, разом на користь Товариства і України,- підсумував Вадим Яненко.