У Черкасах винесли вирок уродженцю Донеччини, який надіслав неправдиве повідомлення про замінування Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка та Центрального ринку. Випадок стався наприкінці грудня минулого року, пише “Про все”.

Зловмисником виявився 62-річний чоловік. На суді він пояснив свій вчинок проблемами в особистому житті й просив не позбавляти волі.

Придніпровський районний суд покарав його 2 роками позбавлення волі, але замінивши на 1 рік умовно.

Черкаські правоохоронці розповідають, що повідомлення про замінування надходять ледь не щодня. Значна кількість злочинців – росіяни.

“Повідомлення про замінування надходять дуже часто і лише об’єкти чергуються: то школи, то ТРЦ і навпаки, – розповідає речниця поліції Черкаської області Зоя Вовк. – Зловмисниками є і неповнолітні і нетверезі, і росіяни, звичайно ж. Найчастіше «мінують» все ж таки росіяни. Відправляють листи з погрозами, мовляв, все невдовзі вибухне і всі загинуть. Дають певний час на те, аби знайти «вибухівку». Іноді трапляється, що вимагають перерахувати гроші. Та головною їхньою метою є дестабілізація ситуації. Потім читають новини і сміються”.

Аби вороги втратили цікавість до “жартів”, правоохоронці радять не поширювати повідомлення щоразу після кожного такого випадку.

“Не варто писати щоразу про подібні випадки, аби не підігрівати інтерес ворогів, – пояснює речниця. – Раніше, коли в українських ЗМІ щоразу висвітлювались такі випадки, то й повідомлень було більше. Нині ж журналісти менше «допомагають» їм, тому росіяни вже не такі активні. Водночас правоохоронні органи обов’язково повідомлятимуть людей, якщо справді буде небезпека”.

Коли повідомлення про замінування роблять в Україні, зловмисника зазвичай “вираховують” та затримують.

“Якщо українці «мінують», то їх знайти не так вже й важко, – запевняє Зоя Вовк. – Частіше за все зловмисники роблять повідомлення із власних телефонів. А іноді буває, що після дзвінка потім викидають телефон. В основному так роблять підлітки. Вони готуються заздалегідь, начитавшись порад в інтернеті, але їм це не допомагає і все одно і їх поліція знаходить”.

У поліції кажуть, що на кожне таке повідомлення служби мусять реагувати. Процес перевірки триває від 1 до 2 годин.

Псевдомінерам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років. Хоч на практиці у в’язницю відправляють не всіх, проте від судимості зловмисник ніде не подінеться.