Учора, 11 липня, в середмісті Черкас проводилася спеціальна навчальна операція поліцейських. Жителі міста, які чули постріли чи проходили повз місце подій, особливо, зважаючи на нещодавнє вбивство депутата Сергія Гури, не знаючи, що відбувається, почали панікувати.

У соцмережі містяни активно обурювалися обраними місцями для проведення навчань та тим, що про них не попередили.

У коментарі Zmi.ck.ua речник ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко пояснив, що поліцейські реагували на виклик про кримінальний злочин. У цьому і полягає суть навчань, адже правоохоронці діють в умовах, що це не навчання, а реальність.

“Ми не граємося в ігри. Бували такі випадки, коли  під час навчань поліцейські затримували справжніх злочинців. А якби це було не навчання, й могли загинути люди? Місце проведення навчання визначало не  ГУ НП, а працівники Національної поліції України. Ситуація має бути максимально наближеною до реальності, щоб на виявленні під час навчання помилки можна було заздалегідь вказати та виправити”, – зазначив Грищенко.

Утім, чимало городян наголошували в коментарях, що поліцейським просто дуже пощастило, оскільки в центрі міста, де вони влаштували “стрілялки”, цілком могли опинитись і звичні до бойових умов громадяни, які з власної ініціативи, зважаючи на реальну загрозу для простих черкащан, могли взятися нейтралізовувати злочинців. І хтозна, чим би це могло закінчитись, бо ніхто ж не знав, що всі ці загрози – не справжні.