Черкаська ТЕЦ із метою підвищення надійності та якості теплопостачання центральної частини міста та задля покращення постачання теплової енергії на мікрорайони Дніпровський та Митниця планує здійснити реконструкцію частини магістрального трубопроводу, що проходить по вулиці Симиренківській (колишня Рябоконя). Повідомляють у прес-службі підприємства.

Запланована реконструкція теплової мережі буде виконуватись у рамках Інвестиційної програми. Для цього фахівцями ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» було підготовлено проекти Інвестиційних програм з транспортування та постачання теплової енергії на 2018 та 2019 роки та погоджено їх із міською владою. Необхідні документи подано на погодження до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У ході засідання НКЕРКП, що проводилося у жовтні 2018 року, Постановою № 1309 було схвалено Інвестиційну програму з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» на 2018 рік. Так, Інвестпрограмою на 2018 рік передбачено закупівлю сучасних попередньо ізольованих труб та фасонних елементів для проведення реконструкції тепломагістралі №9 по вул. Симиренківській (Рябоконя). Зазначена реконструкція передбачає заміну сталевої труби Ду 600мм на попередньоізольовану трубу Ду 700мм.

Водночас у ході зазначеного засідання Постановою НКЕРКП №1312 було схвалено Інвестиційну програму з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» на 2019 рік.

Інвестпрограмою на 2019 рік передбачено:

– проведення реконструкції тепломагістралі №9 по вул. Симиренківській (Рябоконя) підрядним способом;

– виконання проектних робіт по реконструкції ділянки тепломагістралі №9;

– придбання пересувної гідравлічної дизельної станції.

Першочергово заходи, що входять до Інвестиційних програм спрямовані на забезпечення безперебійного теплозабезпечення споживачів м. Черкаси, поліпшення гідравлічного режиму теплових мереж та скорочення термінів проведення гідравлічних випробувань мереж.

Нагадаємо, що у 2017 році працівниками Черкаської ТЕЦ за кошти Інвестиційної програми вже було виконано реконструкцію частини трубопроводу, що проходить по вулиці Симиренківській. У ході ремонтних робіт було замінено трубопровід довжиною 340 метрів та змінено його діаметр з 600мм на 700мм.

Директор Черкаської ТЕЦ Михайло Фатьянов зазначає, що підприємство аби уникнути аварійності під час запуску опалювального сезону щороку замінює найбільш зношені ділянки теплової мережі. Так, заміна труб мережі та збільшення їх діаметру, що проходить по вулиці Симиренківській, поліпшить теплопостачання мікрорайонів Дніпровський і Митниця та загалом центру міста. Адже магістральні тепломережі ТЕЦ прокладені ще у 60-х роках. Довгі роки системної заміни мереж не було і сьогодні ми поступово це виправляємо. Безумовно, необхідно здійснити комплексну заміну та модернізацію всієї теплової мережі, проте для цього необхідні дуже великі кошти, – роз’яснює директор. Аварійні бригади ТЕЦ майже цілодобово працюють у посиленому режимі, усуваючи пошкодження трубопроводу, аби уникнути повторних поривів та не залишити містян без тепла, – наголосив Михайло Юрійович.