У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького проходять традиційні ХI Всеукраїнські історичні читання «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку». Захід ювілейний, адже саме у 2019 році відзначають 370-річчя з часу утворення Української козацької держави. Із цієї нагоди пленарне засідання конференції провели в козацькій столиці — Чигирині. Про це інформує прес-служба ОДА.

На території відбудованої резиденції Богдана Хмельницького відбулося символічне посвячення першокурсників ННІ міжнародних відносин, історії та філософії у студенти. Урочисту подію засвідчили ректор університету Олександр Черевко, крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха, генеральний директор національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Василь Полтавець, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко, директор ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталія Земзюліна, науковці й гості конференції.

— Символічно, що ваша посвята в студенти відбувається на Чигиринщині — в краї, який століттями будить українців до національно-визвольної боротьби. Цей день стане шляхом вашого поступу до знань, до мудрості. Ваше завдання — вивчати свою історію, підтримувати те, що ми відбудовували по цеглинці. Адже робота з відродження нашої національної пам’яті триває. В архівах віднаходяться важливі документи, а в Суботові науковці шукають поховання Великого Гетьмана Богдана Хмельницького. Ми знаємо польську, імперську, радянську версію подій, пов’язаних із його смертю. Та нам важливо відновити реальну історичну правду, – сказав ректор університету.

Теплі побажання студентам висловили Віталій Чепелуха і настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла отець Василь.

Ректор вручив першокурсникам залікові книжки. Цього дня вони також відвідали історичні місця, пов’язані з Богданом Хмельницьким.

А в приміщенні резиденції розпочалося пленарне засідання.

Олександр Черевко привітав учасників Всеукраїнських історичних читань із початком роботи та розповів про відбудову пам’ятки, в якій зібралися науковці.

Директор Інституту історії України Валерій Смолій надіслав вітання, у якому подякував науковцям ЧНУ за організацію Всеукраїнських Богданівських читань. Учасників привітали також Віталій Чепелуха та Василь Полтавець. Робота конференції триватиме упродовж двох днів.